Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kompresszor víztelenítése...

Kompresszor víztelenítése közben eltört a szelep, mi lesz?

Figyelt kérdés

Az okés, hogy kicserélem a szelepet, de eléggé sok (kb. 3-4 dl) rozsás lé jött ki belőle. Eddig (kb. 5 éves kompresszor) még sosem volt víztelenítve.

Nem fog felrobbanni a kompresszor? Ennyi idő alatt szétrozsdálhatott a tartály? Vagy mennyit fog még bírni? Esetleg fújjak egy kis olajat a tartályba?


Jaj azt majdnem elfelejtettem, hogy Einhell TC 190/24 (talán, vagy valami nagyon hasonló) típus.


2020. júl. 2. 18:57
 1/7 anonim válasza:
0%
Én azt sem értem hogy miért volt víz a tartályban? Abban levegőnek kellett volna lennie.
2020. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A nagy Levin ***** válasza:
0%

1-es, azért, mert a beszívott levegőnek van páratartalma, ami a nyomás hatására lecsapódhat.


Kérdező, ezek a tartályok elég sokat kibírnak. Az valószínűleg csak felületi rozsda.

2020. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

#1 azért nem érted, mert nem értesz hozzá.


3-4 deci az "normális" egyébként.

Ha sokáig nem használod akkor felesleges nyomás alatt tartani, ilyenkor mindig ereszd ki a levegőt az alsó szelepen. És akkor a víz sem fog pangani benne.

Illetve sűrűbb használatnál főleg ajánlott rendszeresen leereszteni a nyomást és a vizet is legalább havonta egyszer.


Azt, hogy szétrohadt e.. elvileg nem szabadna. Olajat felesleges fújni a tartályba, a motorból bőven kerül bele annyi a használattól, ami némi korrózió gátló hatást fejt ki.

Nem véletlenül használnak komolyabb pneumatikus gépekhez olaj és vízleválasztót, mivel a tartály víz mellett olajjal is tele szokott lenni.

2020. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Dolgoztam benzinkúton, a kompresszor kellett a kerékfújáshoz, illetve talán voltak a mosónak levegővel működő részei is. Napi program, az éjszakás feladata volt a kompresszor áramtalanítása, alul kinyitni a leeresztőcsapot, megvárni még kimegy az összes levegő és folyadék, aztán visszazárni és bekapcsolni a kompresszort. Néhány deci víz mindig távozott belőle, valószínűleg ezen csak rontott, hogy a párás mosó közepébe volt helyezve. Használattól függően az otthoni kompresszort is érdemes időnként vízteleníteni.
2020. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Takarítsd ki rendesen és fel nem fog robbanni az biztos.

Ha esetleg át rozsdásodik akkor is csak elengedi levegőt.

2020. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog felrobbanni, viszont amikor elkezd szökni a levegő, mert kilyukadt, akkor nem szabad foltozni. Kuka.
2020. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De jó nekünk, hogy az egyes válaszoló ismét itt van...

Nagyon nem ért hozzá és butaságot válaszol.

Amúgy az előttem válaszolók minden fontosat leírtak.

Kijavítanám annyival, hogy a nyomást ne a víztelenítőn engedd le...(A gumigyűrű esetleges sérülése miatt) A víztelenítőt a nyomás nélküli tartályból csavard ki.

2020. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!