Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szigetelt kutyaház...jó lesz így?

Szigetelt kutyaház...jó lesz így?

Figyelt kérdés

Barkácsolgatok. Szeretnék egy komoly(?) kutyaházat csinálni.

A szomszédban építkezés van,a maradék anyagok OSB lap,lépésálló nikecell, lécek.

A tervem: csinálok cseréplécből egy vázat. Arra úgy szeretném az oldalakat felrakni,hogy: 1centis OSB-2centis lépésálló-ismét OSB--ből szendvicspanel~szerű táblákat csinálnék. Így egy szigetelt házam lenne. Apám nyomdász,a cégnél van használt 0,25mm-s alu(offset) lemez,azzal borítanám,védve az időjárástól.


Szerintetek?

Minden hasznos tanácsot előre is köszönök!


2020. júl. 3. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A 2 centi szigetelés szerintem kevés. Én 5x5-ös stafni fából csináltam a vázat, közé ment 5 cm-es EPS (nikecell). Belül OSB, kívül hajópadló.

A tapasztalatom az (csináltam már 2 ilyen kutyaházat), hogy a tetejét kell jól megcsinálni: megfelelő mértékben lógjon túl, vízhatlan legyen. Különben az fog először tönkremenni. Az enyémeken egyébként zsindely van, de a vízvetőn spóroltam (és ez már okozott is problémát az elsőnél).

Kívülről mindenképpen lekenném valamivel (alapozó, lazúr, stb.). Plusz alulra raktam fóliát is, hogy ne ázzon fel az ott lévő EPS.

2020. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is maradékokból csináltunk hasonló kutyaólat. 5x5-ös leceink voltak, 1 cms és 0,8.as OSB darabok, kőzetgyapot, PVC (helytelenül linóleum) darabok, 100x120-as műanyag lap. Az OSB lapok parketta lakkal voltak kezelve. Minden része (oldalak, alja, teteje) OSB-kőzetgyapot-OSB. Az oldalai kívülről PVCvel vannak borítva (van olyan oldala, ami több darab OSBből van, mert nem volt elég nagy lapunk hozzá) A padlója belül PVC (leragasztva) A teteje nyitható, hátrafelé lejt, műanyag lappal borított (mindenfelé túllógattuk a tetőn, az egyik oldalán mintha egy kis előtető lenne, annyira) Az ajtajára tettünk olyan átlátszó műanyagot mint az ipari lengő függönyök(?), de csak a felső 3/4 részre. Plusz utólag tettünk rá deszkából egy fordított U alakú szélfogót. 5 éve csináltuk, kiállta az özönvíz szerű esőzéseket, a múlt évi fákat kicsavaró szélvihart.
2020. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aluval burkold, ha nem akarod megfozni a kutyat.
2020. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Miért nem jó az alulemez?

A ház szinte egész nap árnyékban van...egyébként a fényes lemez visszaverné a napot. A zsindely,vagy a linóleum sem lenne jobb.

A következő,ami van nikecel,az 6 centis,de abból nem kapok annyit...úgy hogy ha sikerül,akkor 2x2centit-t teszek.(Simát nem szeretnék,az morzsálódik)

Az OSB-hez ragasszam?...vagy elég,ha csavarral a lapok közé fogom? (ha ragasztani kéne,-akkor mivel?) Vajon a kültéri nikecell ragasztó "jó" OSB-re is?

2020. júl. 3. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha sosem lesz napon, akkor jo az alulemez is. De probald ki, hogy kiteszel delben a tuzo napra egy ora hosszara egy darab alulemezt, zsindelyt es linoleumot. Aztan tapintsd meg oket (csak ovatosan!), es megerzed, melyik a legforrobb.
2020. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk telen meg ugy mukodik mint egy hutoszekreny, szoval tenyleg hagyd az alut.
2020. júl. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!