Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zárszelvényről mivel érdemes...

Zárszelvényről mivel érdemes eltávolítani az olajat?

Figyelt kérdés

Eddig akármit hegesztettem hidegzsíroldóval tisztítottam meg festés előtt, de nem működött olyan jól. Az olaj (vagy zsír, nem tudom pontosan mi) kb 70-80%-át szedte csak le.


Amerikai videókban Acetont szoktak használni, de azon kívül csak van más megoldás is gondolom. Mivel érdemes csinálni?



2020. aug. 22. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen higító, vagy akár benzin is jó. Hidegzsíroldót inkább hagyd a konyhában.
2020. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-2 liter benzin, egy már nem használt pamut ruha feldarabolva, erős gumikesztyű, és ennyi.

Hosszú évek óta így tisztítom az olajat az acél szelvényekről, semmi dzsuva nem marad rajta.

Mondjuk nyilván nem zárt térben kell pacsálni a benzinnel. Hígító is jó, de amilyen árban van én inkább a fele annyiba kerülő benzint használom.

2020. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint öreg szaki, mondanék neked egy régi huszár trükköt.


Amikor megveszed az alapanyagokat (szögvas, zártszelvény, stb.), szépen néhány tiszta ronggyal alaposan áttörlöd. Ennyi bőven elég.

Ezután rögtön Koralkyd alapozóval átfested egy rétegben.

(Meglepő, de ehhez az enyhén olajos felülethez sokkal jobban köt az alapozó. Valószínűleg a festékben lévő oldószer ezt a kevés olajat már beoldja a festékbe.)


Három dolgot fogsz nyerni ezzel.


Először is sokkal könnyebb lefesteni az egyenes hosszú alapanyagokat, mint a kész terméket.


Másodszor, ha nem használsz fel valamit azonnal, akkor is kibír 1-2 évet akár a szabadban is jelentősebb rozsdásodás nélkül.


Harmadszor, amikor dolgozol velük, tiszta maradsz, nem lesz mindened tele fekete olajos kosszal.


Attól meg nem kell félned, hogy bármi nehézséget okozna a hegesztésben, ez az egy vékony alapozó réteg. Simán fogsz ívet rajta, nem csinál füstöt, mérgező gázokat, stb.


És amikor elkészültél a munkáddal, sokkal gyorsabb ha már csak a hegesztéseket kell átkenni alapozóval.

2020. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fektisztito.
2020. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisflex drótkorong
2020. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Száraz rongy elég.
2020. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!