Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Steinhaus PRO-MIG100 alkalmas...

Steinhaus PRO-MIG100 alkalmas 0,5 mm es lemez hegesztésére?

Figyelt kérdés
Szasztok,tapasztalattal rendelkező vagy hozzáértő segítséget kérem az ügyben. Van erősebb hegesztőm, de szeretnék vékony anyagokat is hegeszteni,ez a gép megfelelő erre? Köszönöm a válaszokat!!

#hegesztés #hegesztő #Steinhaus PRO-MIG100
2020. aug. 27. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, szerintem túl erős még a kis árama is. Ha jól láttam átkapcsolható vagy 45A-el, vagy 90A-el hegeszt /és nem szabályozható a hegesztő árama/, és a 0,5mm-es lemezhez sok lesz az a 45A. Bár lehet, hogy pont jó, ki kell próbálni, hogy ez a gép mit produkál 45A-es állásban.


Legútóbb 0,6-os lemezt hegesztettem (ugyan nem MIG hanem AWI vagy másnéven TIG) 35-40A között volt a megfelelő.

Ha vékony cuccot akarsz hegeszteni mindenképpen olyan gép javasolt amin nem csak két állásban hanem kb. fokozatmentesen tudod az áramot változtatni.

2020. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egy porbeles hegesztő, ez a technológia pedig nem alkalmas vékony lemezek hegesztésére. 1 mm lemezvastagság alatt már igen nehéz vele hegeszteni és akkor is csak pontozgatva, szakaszosan működik a dolog.

A 0,5 mm-es lemezt még komoly védőgázos MIG géppel sem könnyű, egy ilyen barkács géppel meg esélytelen. Ennyire vékony anyagokhoz leginkább AWI gép való.

2020. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Apám azthiszem pont ilyent vett, azok alapján ahogy próbálgattuk én nem javaslom, hogy kiadd rá a pénzt. Adtak hozzá egy kis dobnyi porbeles huzalt, de még az is jó ha félig volt. Konkrétan pálcával szebb varratot csinálok mint azzal, pedig csak hébe-hóba hegesztek itthon. Ebben a kategóriában, normális inverteres és védőgázt is tudó hegesztőgép alá szerintem nem szabad adni. Én is beruháztam egy Iweld Gorilla 185-ösre, és először porbelessel használtam, de az tényleg durvább munkákhoz való, mert igencsak förcsögött, és sokat kellett utána tisztítani a varrat környékét, hiába fordítottam meg a polarítást is, ez mellett meg több mint 3x annyiba kerül egy dob huzal mint a sima. Nemrégiben pedig átszereltem CO2 védőgázra, és mintha egy új gépet kaptam volna, szépen finoman, és tisztán lehet vele dolgozni, és a füstöt sem kell vágni a garázsban.
2020. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!