Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Straus, mtd, demon, steinhaus,...

Straus, mtd, demon, steinhaus, hecht, hyundai, fieldmann melyiket érdemes venni benzines fűkaszából?

Figyelt kérdés
tudom nem sthil meg makita nem is arra kell otthoni használatra
2018. máj. 25. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából egyiket sem.Az első kettőt meg nagy ívben kerüld .
2018. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik mintha a gépek egyformák lennének, csak a név más.
2018. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A motorjaik kinaiak,csak a név,és forgalmazó változik.
2018. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Hecht azért eléggé ott van.
2018. máj. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,az Cseh...és a Husqarna ajánlja,mint diszkont kategóriát.
2018. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
demon vagy a hect
2018. máj. 26. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Árához képest a Demon is elég jó, de ott lesz szerelgetés meg rejtélyes viselkedés.
2018. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor miet érdemes venni otthoni felhasználásra nem horror áron
2018. máj. 27. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy Hecht 1445 van, szerintem megéri az árát, lehet haladni vele majdnem tökéletesen damillal, késsel meg erős túlzás is. Késsel kapott nagy sallert pár cserjetönktől, és nem törte össze magát. A gyári damilfej kuka, ezt teljesen komolyan mondom, vagy eszi a damilt, vagy (mondjuk normális és drága damil használata miatt) vágókéses burkolatelem nélkül használva túlenged, és idő kérdése, hogy megégesse a motort. Lehet nyújtogatni a rugót, nem lesz belőle damilfej, ráadásul dugdosni át a kis lyukakon...


Stihl fejjel használom és 2,7-es Stihl damillal (sokszor jobb lenne 2,4, általában jobb is lenne ha legalább egy kicsit jobban fogyna, mert így tőben fárad el időnként, ami rém bosszantó). Meg persze kell egy értelmesebb kétvállas heveder, mert ami kolonc jár hozzá, az arra jó, hogy átbiciklizzen vele az ember a szomszéd utcába hirtelen (ne a kétvállast kelljen magasabbra meg vissza állítgatni). Szarv is értelmes, egy darabból álló kellett rá, mert a gyári, kettészedett, egyforma hosszú idiótaság kritikán alulian kényelmetlen, ferde tartásba kényszeríti az embert.


Benzinesből Hecht 154 alá nem mennék, azért azzal boldogan elvannak emberek évekig, és általában a sajátjukon kívül még néhány kertben stabilan előfordulnak közben. Szöghajtás kenésben, keverék pontos, jó szintetikus 2T olaj, légszűrő tiszta, elrakva tisztán van, időnként a hengerbordák is kapnak pucolást, és helyesen van télre elrakva, ennyi. Meg az elején kímélni, pár tank után mesterrel beállíttatni a karburátort, aztán veretni.


Nekem eddig teljesen jó a kábelszedegetés a benzinért szaladgálás meg kevergetés meg tanktöltögetés meg pihentetés (azért ami nem nagy név, azzal jobb tankonként kényelmesen kötelező szünetre menni és árnyékba tenni a gépet), légszűrőpucolás, indítgatás, nagy súly, meg zaj és füst helyett, főleg hogy gombnyomás az indítás és csak a szöghajtás meg a pucolás a karbantartás, meg nagyritkán szénkefecsere...

2018. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Husqvarnát vagy Stihlt ha dolgozni is akarsz vele és nem csak szerelni. Nekem volt több kínai kaszám, 500Ft-ot nem adnék értük, mindegyik a hulladéktelepen végezte. A Husqvarna évek óta hibamentes. Olcsó kínai benzines kertigép még a hobbi használatot se bírja, bár ki lehet fogni.
2018. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!