Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúró-csavarbehajtó vagy...

Fúró-csavarbehajtó vagy ütvecsavarozó felelne meg jobban?

Figyelt kérdés

Otthoni használatra, alkalmanként kemény fába hosszabb csavarokat szeretnék behajtani (megkönnyítené a munkát, ha előfúrás nélkül lehetne, a gép adottságait kihasználva).

A jóval nagyobb nyomaték, ill kb. azonos áruk miatt gondolkodtam el az ütvecsavarozón. Tehát számomra érdemesebb választás volna?

Ha úgy adódna, az ütvecsavarozóba is lehet fúrószárat befogatni esetleg átalakítóval vagy tokmánnyal?


Makita DDF482Z és Makita DTD152Z között vacilálok.



2020. szept. 20. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd meg mindkettőt. Inkább az a kérdés melyiket előbb. A helyedben megvenném a fúró-csavarozót, és később az ütvecsavarozót.


DE, ha konkrétan erre a munkára kell, akkor viszont csakis az ütvecsavarozó lesz a jó, mert a sima az valahol megáll. És onnantól nem tekered beljebb a csavart. Persze ez attól is függ milyen csavarról van szó, de ebben az esetben ütvecsavarozóra szavazok. Egyébként meg nagyon hasznos tud lenni ha megvan mindkettő.

2020. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkodtam én is mindkettőn, csak utána azt nem akarom, hogy ugye felesleges legyen a fúró-csavarbehajtó.

A kérdés az, hogy lehet-e eredményesen fúrni az ütvecsavarozóval? Illetve önmetszős csavarokat behajtatni.

2020. szept. 20. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kell, mit akarsz vele dolgozni. Ahhoz kell választanod a szerszámot.

Ha nem ebből élsz (márpedig, ha ezt a kérdést felteszed, biztos nem ebből ész) fölösleges szerintem mind két gépet megvenned. Hacsak nem ez a fétised. akkor még kevés is ez a két típus. :)

Egy komolyabb facsavart elő fúrás nélkül nem tanácsos befúrni. Olyan munkákhoz, ami barkács szinten otthon a házkörül előfordul, szerintem többre mész egy komoly behalytó elég. nem kell az ütve csavarozó. Még kemény fába sem. Hisz mint mondtam, előfúrás nélkül nem csavarozunk. :)

2020. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő praktikus, de fúró csavarbehajtót többször használom én legalábbis. :)
2020. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ütvecsavarozót akkor vennék, ha olyan tömegmunka várna rá, amivel bőven visszahozná az árát már csak a megnyert idővel is. És persze a legjobb teszt az, amikor teszttel telik pár nap.
2020. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fantom83 ***** válasza:
100%

A 3/4 jól megírta.

Annyit tennék hozzá,h nagyon szépek,meg nagyon jók a Jutyubés ütve csavarozó videók,csak azt már nem mutatják,h pár év múlva hogyan néznek ki azok a fagerendák,amikbe előfúrás nélkül "belekopogtatták" a leghosszabb Reisser csavarokat.


Őszintén ha most nekem kellene döntenem,h milyen gépet vegyek a hobbi műhelyembe,egy fekete Parkside 4 Ah-ás akkusat vennék,és egy 230V-os Skill csavarozó gépet,esetleg még egy 3,6V-os marok csavarozót,ha nagyon kis helyeken kell hozzáférni a csavarokhoz.


Ha nem ebből élsz,kár drágát,profit venned,én Powerplus dupla akkus 12V-os gépet használok a ház körül,közel 3 éve,nem vagyok elájulva tőle,de idáig mindent meg tudtam csinálni vele,meg hát ennyi pénzért mit is várjak....

2020. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazatok van, én nem értek hozzá, de életemben nem láttam még olyat ácsoktól, hogy a szerkezetépítő csavarnak előfúrnak. Akkor mindannyian rosszul csinálják? Munkát már láttam, 5-10 évest is, mit kellene a gerendákon észrevenni? Mert azok ma is olyanok, mint amikor felépült...

A szerkezetépítő csavarok hegye be van vágva, az egy önfúró él. A menet felett a szárán pedig un. horonymaró van, ezek direkt úgy vannak kialakítva, hogy az előfúrás nélkül behajtható legyen.

2020. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A csavar vastagsagatol fugg. Ha elofuras nelkul hajtod be a csavart, nincs forgacs, az anyag tomorodik a csavar korul. Ha nagy a csavar keresztmetszete karosithatja a fat, idovel hosszaban szet is repedhet, onnantol megnyilik egy nagy felulet ami nincs lekezelve, viz, para, minden be tud hatolni. A fa egy nagyon szivos anyag, sokan nem tisztelik meg a szakemberek koreben sem. A youtube-os acs/asztalos videok kozott sok olyan van ahol annak fuggvenyeben valasztanak furo vagy behajto gepet hogy mekkora csavart tud elofuras nelkul betekerni. Na az ilyen szakikat kell messze elkerulni.

A kerdesre valaszolva, inkabb furo-behajto mint utvecsavarozo. Ha szukseged lesz az utvecsavarozora majd kesobb megveszed.

2020. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fantom83 ***** válasza:
53%

7/8

Olyan kőművest láttál akinek legénykori vízmértéke van,a szükséges anyagot több mint 30 év gyakorlat után sem tudja megsaccolni a munkához?

Én igen.

Ennyit erről...

2020. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Jo hasonlat, rengeteg ilyen szaki van minden szakmaban. Van aki 30 ev alatt sem tanul meg kabelt blankolni vagy menetet furni, esetleg csavart behajtani.
2020. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!