Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lítium ion akkumulátoros...

Lítium ion akkumulátoros csavarbehajtót lehet tárolni hosszabb ideig vagy nem tesz jót neki, ha nem használod?

Figyelt kérdés
2019. dec. 24. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem a legjobb neki, ha havonta 1-2 alkalommal használod csak az nem okoz problémát, csak arra figyelj, hogy mindig teljesen feltöltött akkumulátorral tárold.
2019. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Tévedés,az égvilágon semmi gondot nem okoz neki.

Feltöltve tárolt, mert a mélykisüléstől tudja megadni magát. Max 2-3 hó után rátöltesz. De ennél jóval többet is kibír.

2019. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Én is olyat hallottam hogy a fél le töltések, merülési citrusok rosszabb az akkumulátornak mint ha feltöltve állni ugyanis Ha állandóan használod és fel le töltöd úgy rövidebb az élettartama
2019. dec. 25. 07:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Az litium-ion akku korlátozott töltési ciklust tud elviselni. Magyarul: a gyártó garantál pl. 500 db töltést. Ezt számot megközelítve az akku mindig egy kicsivel gyengébb lesz, az eredeti állapothoz képest. Nem igazán az számít, hogy két használat között mennyi idő múlik el. Természetesen azért van önkisülésük is. Az idő múlásával meg nem lehet mit kezdeni, tapasztalataim szerint egy 3 éves akku már eléri azt a szintet, hogy érdemes lecserélni, akkor is ha volt használva és akkor is ha nem.
2019. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9 éves csavarbehajtóm van 1 akkuval. Felépítettem vele 3 házat. Minden évben novembertől áprilisig áll. Amire figyelni kell: óvni kell a teljes lemerítéstől, minden tél elején feltöltöm, ha jön a hideg, beviszem a házba, mert a li-ion a hideget sem bírja.
2020. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!