Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kis csavar befúrása vakolatba?

Kis csavar befúrása vakolatba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az egerek kirágták a klíma kültéri és beltéri egysége közötti furatban lévő tömítőanyagot (fene a gusztusuk) és azon keresztül bejárnak a lakásba. Próbáltuk újra kiönteni, de azt is kiették ezért az marad, hogy kívülre egy kis fémhálót rögzítenék a falra. A hálót a fakolatba szeretném becsavarozni, valami apró csavarral.


Az lenne a kérdésem, hogy ehhez milyen csavart használjak illetve végülis mi a művelet pontosan. Úgy gondolom, hogy mivel elég max 1cm-es csavart használni ezért szerintem nem kell előfúrás csak simán behajtom a csavart. Dübelt nyilván nem szertnék használni.


De ezek csak a saját gondolataim amúgy nem értek hozzá, úgyhogy várnám a hasznos tanácsokat.


Köszönöm!


2020. szept. 22. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszd fel a rácsot, vagy a tömítőanyagba tömködj fém mosogatószívacsot, azt nem rágják át.
2020. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kültéren nem tudom milyen ragasztót használjak. Tömítőanyagom nincs, a lyukat a klímás tömte be másfél hónapja, de ezek a kis piszkok újra kirágták.
2020. szept. 22. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag leirtad hogy mit akarsz csinalni. Csinald meg, ha jo marad, ha nem akkor majd kitalalsz mast. Igazabol mindem a vakolat minosegetol, vastagsagatol fugg.
2020. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fantom83 ***** válasza:

Én kültéri csemperagasztóba szórnék apróra tört üvegszilánkokat,és azzal tömném be a lukat.

Ha ahhoz is lenne gusztusuk hagynám,h szabadon ki-be járkáljanak...

2020. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Update: vettem csavart de nem sikerült rendesen befúrni, nem áll meg a vakolatban. Hiába rövid, úgy látszik a valkolatréteg még vékonyabb ezért beleér a téglába azt meg ugye nem fogja átfúrni.


Az egyik lyukat elintéztem úgy, hogy bentről és kintről is betömtem dörzsi szivaccsal, kívülről elfedtem a lyukat acryl-lal belülről meg megpróbáltam felragasztani a hálót több kevesebb sikerrel. Szerintem a dörzsi itt segíteni fog.


A másik lyuk (ahol a klíma van) az fogósabb, mert szélesebb mint az előző és csak egy alagutat rágtak benne. Vagyis hiába gyömöszölnék bele dörzsit biztos rágnának egy kanyart, hogy kikerüljék. Oda fel kellene ragasztani a hálót. Más mód nem nagyon van, mert a csavarozás ezek szerint sajnos nem működik. Dübelezni nem akarok illetve ott amúgy is nagyon nehezen férnék hozzá a falhoz a klíma miatt.


Milyen ragasztót javasoltok?


Kösznöm az eddigi tippeket.

2020. szept. 22. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérsz valakitől hilti szegezőt betonravalót, az belelövi a téglába is.
2020. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen az ismerőseimnek.
2020. szept. 23. 06:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna, hogy a klíma tömítőanyaga ehető lenne. Általában pur habbal szokták kitölteni, az pedig műanyag lévén nem ehető, viszont jó hőszigetelő. Szerintem piszkáld ki a maradékot, amit még nem fogyasztottak el az egerek, és a keletkezett lyukat tömd be valamilyen cementes anyaggal, vagy ahogy az előttem szóló is írta, csemperagasztóval. Ha rendesen meg van kötve a cement, egér legyen a talpán, amelyik ki tudja kezdeni.

Ha mégis a hálós megoldást választod, akkor szerintem ütvefúróval fúrj bele a téglába egy rövid és keskeny lyukat, (talán 6-os átmérőjű), abba tegyél műanyag tiplit, és csavart, és ahhoz rögzítsd a hálót. Erre az egészre még esetleg egy vékony réteg vakolatot is lehet húzni, hogy az egész el legyen fedve.

2020. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, valószínűleg ez lesz.
2020. szept. 23. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!