Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagyon berozsdásodott, összegy...

Nagyon berozsdásodott, összegyógyult kapu alsó forgáspontot, hogyan lehetne kilazítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy kerítésfelújítás közben némi ellenállásba ütköztem. Adott egy kisméretű acél kapu, melynek alsó tartója úgy néz ki, hogy van egy betonba ágyazott láb, melybe behatol egy rúd, amin a kapu forog. Nos a helyzet az, hogy ezek annyira összerozsdásodtak, hogy a kapu lábastól forog most, fölötte a betonnal elbánt az idő, ez engedi meg a forgást, de most rendbe szeretném tenni, visszabetonozni stb, de ahhoz az kell, hogy a láb részből ki tudjam húzni a rudat. Egyelőre próbálkoztam szilikonspray és kalapács kombóval, meg se mozdult, továbbá némi olcsóbb rozsdaoldó fagyasztó spray-vel, szintén semmi hatás, meg igazából hőmérséklet változás sem nagyon volt.


Ti mivel próbálkoznátok? Sajnos lángvágóm nincs, így melegíteni nem igazán tudom.



#mozgás #rozsda #kertkapu #sooook rozsda
2020. szept. 23. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Csavarlazítóról biztos hallottál már. Esetleg leflexeled, hegesztesz rá menetesszárat, és jó kell legyen.
2020. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyennel már próbáltam. És sajna a hegesztés egyelőre meghaladja a képességeim.

2020. szept. 23. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó él alá vert ékekkel meg kellene emelni.

Megjegyzem, azoknál a kapuknál, ahol a forgástengely az aljzatba süllyesztett, ott valójában alul egy nagyobb csapágygolyó van, ezen forog el a kapuszárny.

2020. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olajat, vagy más rozsdaoldót adjál még neki, aztán adj neki pár jókora ütést kalapáccsal, fejsze fokával. Meg kell, hogy lazuljon.
2020. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lószart ér ez, ha 6-8 centi hosszan egybe van gyógyulva. Ha forog a betonban a cső, kapuval együtt kiemeled, jól körbekalapálod (alátámasztva), a megtisztított csövet visszaragasztod pl csemperagasztóval.
2020. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kapu könnyen kiemelhető, mert gyakorlatilag összetöredezett felette a beton. Igazából az volt a terv, hogy szétszedem a két részt, a kapu részt lecsiszolom, hogy könnyen forogjon, a talp részt meg gyorscementtel visszabetonozom. A körbekalapácsolást kipróbálom, eddig is ütöttem rá párat oldalról, de ezek szerint nem voltam elég türelmes.
2020. szept. 23. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy jól támassz alá, a cső másik oldalára. Legjobb egy üllő vagy sínvas lenne.
2020. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbálom, valóban nem volt normálisan alátámasztva.
2020. szept. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!