Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy Total Gym-hez hasonló...

Egy Total Gym-hez hasonló kondigépet készítek, milyen méretű zártszelvény lenne ideális?

Figyelt kérdés

Egy Total Gymhez hasonló kondigépen töröm a fejem, itt egy link, hogy illusztráljam, hogy milyen féle szerkezetről van szó (történetesen ebben a videóban a pacák tovább módosította a saját Total Gym-jét, de az most mellékes.)


https://www.youtube.com/watch?v=MUD6mHMcOAQ


Tehát az én szerkezetem annyiban fog eltérni a videón láthatótól, hogy a magasban lévő felfogatása nem egy függőleges oszlopon lesz hanem két szoba közötti ajtófélfára felszerelt kampók közötti vízszintes rúdra lesz ráakasztva. (az ajtófélfa már készen van)


Tehát a leglényegesebb különbség az lesz, hogy középen nem lesz megtámasztva, csak a két végén.


Tehát nem egy hanem két darab "sín" pályát kell építenem, aminek a hossza 2300 mm lesz, és mivel én 100 kiló vagyok, biztonság kedvéért legyen a szerkezet méretezve 150 kilóra, ami egy sínre vetítve 75 kilót jelent amikor a sín vízszintes állapotban van.


Egyébként a valóságban ennek a masinának 2 verziója van, egy könnyebb és egy nehezebb verzió, a könnyebnek a zártszelvény mérete kb. 30x15x2 körül lehet (lásd videó), a nehezebbé pedig 50x25x2. (persze középen mind a kettő alá van támasztva, ami a videón is megfigyelhető)


Na már most, én úgy érzem, hogy 2 db, 230 cm hosszú 50x25x2-es zártszelvénny biztosan elég erős lenne az én 100 kilómhoz, de jó lenne ha valaki megtudna győzni engem egy vékonyabb ill. kissebb méretű keresztmetszetről, hogy már a mindennapi használat előtt és után minél kissebb súlyt kelljen emelgetni, előszedés és elpakolás után.


No már most átnéztem a számításokat ebben a kérdés-témában, de nem igazán értettem meg:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__6530681-..


Szóval a kérdés az, hogy milyen méretű (állított) téglalap alakú zártszelvény bírna el behajlás nélkül 150 kilót 230 cm hosszban?



2020. szept. 26. 00:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, korrigálom az utolsó kérdésem:


Szóval a kérdésem az, hogy milyen méretű (állított) téglalap alakú zártszelvény bírna el behajlás nélkül 75 kilót 230 cm hosszban?

2020. szept. 26. 01:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Én biztos,hogy 50x50 vastag falu zártszelvényt használnék, de csak 8éve dolgozok fémiparban, lehet túlbiztosítom.. 100kg ilyen lapos szögben, ráadásul ugrálsz is rajta 2300mm hosszban. Ha nem hiszel menj el egy vaskereskedésbe és kérdezd meg az eladót,hogy megnézheted e mennyire rugalmas. Támaszd ki 230cm hosszban egy fával, középen állj rá, meglátod melyik mozog
2020. szept. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A komolyabb kondigepek nem 2-es zartszelvenybol vannak, hanem 3mm vastagbol. Sot ujabban mar nem zartszelvenyt hasznalnak, hanem alul-felul U alakban hajlitott profilt. Egy labtologep teherviselo eleme 2 darab 60*80-as profil, igaz az max. 1,5m hosszu de sokszor megpakoljuk 3-400 kiloval is. A fekvenyomo padok is egy profillal vannak alatamasztva, rohogve kibirnak 3-400 kilot kozepen terhelve lathato deformacio nelkul.

Minden esetre en is vastag falut tennek be, a tavolsag miatt. +1 az 50*50-nek.

2020. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szeren nem ugrálnék, kizárólag a rajta guroló 4 kerekű deszkán/padon feküdnék vagy ülnék (gyakorlat típustól függően), és vagy guggolásokat végeznék rajta szög alatt (tehát nem a teljes 100 kilómmal hanem csak annak a töredékével), vagy ilyen-olyan felhúzodszkodásokat végeznék szintén csak a testsúlyom töredékével.


És plusz súlyzókat nem szándékozok felakasztani a guruló deszka oldalára, tehát valóban csak max. 100 kiló nyomná mindkét vasat, vagyis 50 kiló egyiket és a másikat is. Én az 50x50-es zártszelvényt erre a célra soknak tartom. (súlyzók nélkül, kizárólag a saját test tömegemre.)


Ja, azt elfelejtettem említeni, hogy az 50 kiló nem egy ponton nyomná a vascsövet hanem a guruló pad kerekei miatt kb. 1 méter távolságra lévő első és hátsó kerekek által.


Tehát ennek fényében ugye már más a baba fekvése egy 230 cm hosszú zártszelvényű cső esetén?

2020. szept. 26. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Próba szerencse, építsd meg és majd meglátod. Eltörni biztos hogy nem fog a testsúlyod alatt, még a duplája alatt sem. Max. hajlik és instabil lesz, de 50-100 kilókról beszélünk, az azért nem olyan nagy súly.
2020. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak érdekesség képpen írom meg, hogy a jófogáson vettem egy olyan Total Gym edzőgépet amire utaltam a kérdésemben is (15000 Ft-ért nagyon jó fogás volt!), de ettől függetlenül én fogok készíteni még egyet mert eleve kettőre van szükség.


Most hogy már van nekem sajátom, letudtam mérni pontosan a méreteket, maga a vázszerkezet 40x20x2,5-es zártszelvényből készült, de az igaz (és ezt megjegyeztem a kérdésemben is), hogy középen meg van támasztva.


Ezen adatok ismeretében így most már 50x20x3-as zártszelvényt látok reálisnak, nem tudom elképzelni, hogy függőleges téglalap profillal, 230 cm hosszon ez számottevően meghajolna 50 kiló alatt (egy sínre jutna 50 kiló). 50x20-as anyag még mindig könnyebb mint 50x50-es, márpedig ezt a sínpárt, a rajta lévő szánnal együtt emelgetni is kell, amikor az egyik végén magasságot változtatok.

2020. okt. 13. 08:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd amikor látod, akkor nem is kell elképzelni, mennyivel gyengébb teherhordó egy rohadt hosszú szál közepe, mint hosszában terhelve egy támasz pont a súly alatt... De persze csináld csak úgy, ahogy nem lehet, lehetőleg festve!
2020. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A #2-es válasza is tetszik nekem, elfogok menni egy vaskereskedésbe és ott megnézem, hogy hogyan viselkedik egy 50x20x3-as zártszelvény 2,3 méter hosszon, ha nem lesz egyértelmű, akkor addig növelem a méreteket amíg OK nem lesz. Köszönöm mindenkinek a válaszait!!!
2020. okt. 17. 00:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként sokkal gyengébb anyagból is készítheted, két párhuzamos hosszú szál között háromszögmerevítve, ahogy pl. a szabadtéri színpadok fölött látod.
2020. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!