Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkartonra hogy rakjak fel...

Gipszkartonra hogy rakjak fel fali képet és mivel?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok járatos a barkácsolásban és segítséget kérnék.

Gipszkarton falra kellene felrakni 3 képet. 1 csavarral középen lehet rögzíteni a képeket...ki kell lógjon valamennyire a falból a csavar, hogy ráakasszam a képet.

Olvasgattam itt különféle tippeket...valahol azt írje elég egy sima csavar (sima nagy menetemelkedésű gipszkarton csavar, tipli és minden egyéb nélkül, simán a gipszkartonba hajtva)...valahol tiplit is ír hozzá....ki-mit javasol?

Nem akarok úgy nekiállni, hogy fogok egy csavart, s kalapáccsal belecsapok egyet a falba, hogy meglepetés érjen...

Elég kalapács is, ha csak egy csavar kell? Vagy géppel fúrjak lukat a falba, ha tipli is szükséges...s csavarozzam be a csavart?

Megköszönném a javaslatokat!



2020. okt. 8. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Gipszkartontipli kell neked.
2020. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Több fajtája van, van amit fogsz és egy csavarhúzóval behajtasz, utána mehet bele a csavar.. előtte bökhetsz neki egy lyukat, hogy könnyebb legyen. Egy másik fajtája, aminek szintén lyukat kell bökni, van fúrni.. utána bedugod, a csavart belehajtod, és kinyílik a karton mögött. Egy harmadik, az már fémből van, azt odateszed a falhoz, ráversz kalapáccsal, utána belehajtod a csavart, az is szétnyílik. Első voltam. Lényeg, hogy mindenképp kell tipli. Nagyon sokat tartanak, filléres dolog.
2020. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A csavart csavarozni szokták nem kalapálni, azért csavar a neve.

Mindenképpen gipszkarton tiplit használnék a helyedben.

Az biztos megtartja a képet a falon.

De itt egy video ami segíthet a döntésben.

[link]

2020. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Ez beüthető kalapáccsal:

[link]

ezt becsavarozni kell:

[link]

Ehhez fúrni kell lyukat:

[link]


Mindegyik gipszkarton tipli. Kell hozzá csavar is. Szaküzletben adnak hozzávaló csavart is,

2020. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elmentem ma egy boltba, ott is végül a tiplit javasolták a hozzá való csavarral...adtak egy külön eszközt még, amivel a tiplinek tudok lukat "vájni"...

Majd meglátjuk hogyan sikerül!

2020. okt. 10. 21:15
 6/7 anonim válasza:
Gipszkarton fal? Az nem lesz tartós falfelület, ugye tudod, Kedves Kérdező.
2021. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os: Tudom, csak egy iskolában dolgozom, ahova a régi, szar minőségű fal elé gipszkarton falakat csináltak, s minden dolgot fel kell fúrnom rá, anélkül, hogy tudnám mi van mögötte.

Úgyhogy értek már meglepetések, hogy be akartam fúrni egy tiplit, de kiderült, hogy valami vasszekrény van a gipszkarton mögött vagy fadoboz...stb.

De már az 1 év alatt elég tapasztalatot szereztem benne....

2021. júl. 23. 21:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!