Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tehetek, ha elforog a...

Mit tehetek, ha elforog a gipszkarton falban a tipli csavarral együtt?

Figyelt kérdés

Gipszkarton falba fúrtam az alábbi tiplit ( [link] géppel, az itt látható módon és fúrófejjel:

[link]


A tipli be is ment szépen a falba, de amikor a csavart kezdtem el bele tekerni...elforog...tekerem a csavart, s a tipli is szépen forog vele együtt.

Mit tegyek?

Képet kellene rögzítenem a gipszkarton falra, úgy, hogy kilóg valamennyire a csavar a tipliből....de nem tudom a csavart behajtani...

Megköszönném a tanácsokat....


2020. okt. 12. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem látszódik, ez az a tipli:

[link]

2020. okt. 12. 19:43
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha képet akarsz ráakasztani, akkor pár centivel a most fúrt lyuk fölött fúrj újat 1 mm-rel KISEBB FÚRÓVAL. A kép eltakarja a mostani lyukat, de ezt betömheted bármivel is.
2020. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önfúró tipli! nem kell előfúrni.


Szerintem átszakította gipszkartont, vagy a vékonyabb gipszkarton van fenn.

Inkább raknék bele szárnyas tiplit. Vagy sokkal jobb a beüthető fém. [link]


Vedd ki, és rakj hejette be egy szárnyast.

2020. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Én azt csinálnám, hogy kikevet Epokitt tapasszal bekenném a tipli meneteit és óvatosan, kézi csavarhúzóval betekerném a gipszkartonba. Várnék 1 napot, míg az Epokitt megköt és akkor egy vékony csavart, ami éppen nem esik ki a tipliből, belecsavarnék.

Feltételezhetően a csavarozógép "túlhúzta" a menetes tiplit, annak csvarmenetei pedig kivésték a gipszkarton anyagát. A gipszkarton tulajdonképpen csak "kulissza", nem tekinthető komoly szerkezeti elemnek.

2020. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
3-as, 4-es mesterek jól írják. A régi lyukat gletteld ki, az újat meg simán hajtsd be csavarhúzóval! Vagy géppel is csinálhatod, de akkor csak lassan, kis teljesítménnyel!
2020. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisebb képről van szó (pár 100 gramm), akkor az biztonsággal felakasztható egy gipszkartonba betekert csavarra is, esetleg némi szöget adni neki becsavarásnál, kicsit srégen behajtani, ebben az esetben nem muszáj tiplit is behajtani. A csavarnak egy kép akasztójához csak pár millimétert kell kiállnia, ekkor nem húzóhatás érvényesül a csavaron, hanem nyíróirányban van rajta a súly, mivel a kép (a gravitáció miatt nyilván) lefelé húzza azt a csavart, nem kifelé, mint mondjuk egy polc L profilja, vagy egy mennyezetre rögzített bármi (lámpa). Azért csavarodott el, mert vagy túl vastag csavart hajtottál a tiplibe vagy a gépen nem állítottál megfelelő nyomatékot és túlhajtottad. Ezzel a tiplivel nem lehet pontosan dolgozni úgy egyébként, még azzal sem, ami önfúrós, nem hogy ezzel, amihez kell fúrószerszám, a szárnyassal ill. a "roppantóssal" már sokkal inkább. Ezekbe a tiplikbe a belehajtott csavarnak relatíve könnyedén kell belecsavarodnia a behajtás során, ha jól emlékszem 4-es csavar való bele, rigips gipszkartoncsavarja asszem pont jó bele. Szárnyas tiplit sem fogsz már tudni tenni ugyanebbe a lyukba, mert ha ez elforgott benne, akkor az a lyuk már túl nagy ahhoz, hogy a szárnyas megálljon, az is el fog forogni a behajtás során, abba meg 3.5-es csavar való úgy egyébiránt, de azt úgy találták ki, hogy azzal tárgyat tudsz rögzíteni, azaz a csavar alá okvetlen anyagnak kell kerülnie, hogy megtudd húzni! Egy kép esetében ez max. úgy valósulhat meg, hogy csavarfej és a kép akasztója közé alátét, az meg hogy néz már ki...
2020. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nagyon vékony volt a fal...

3 képet kellett felfúrni, a harmadikat mára hagytam...

Ott nagyon lassan mentem be a géppel a gipszkartonba, s a végefelé már inkább kézzel tekertem be a tiplit a fent linkelt tiplit, így stabilan megállt.

A korábbiakban túl gyorsan és túl mélyre fúrtam sajnos.

Vettem két szárnyas gipszkarton-tiplit, s azokat raktam be a fentebb linkelt helyett.

Bár tudom nem szép megoldás, de viszonylag stabilan megáll a másik 2 kép is a harmadik mellett.

Ha meg baj lesz, akkor glettelek vagy feljebb-arrébb fúrom őket....

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, segítő szándékot! Ment mindenkinek a +!

2020. okt. 13. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!