Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A sarokcsiszoló tönkremehet...

A sarokcsiszoló tönkremehet attól hogy tele megy fűrészporral?

Figyelt kérdés
Elég gyakran csiszoltam vele csiszolókoronggal deszkákat, ami ugye nagyon porol. Most azt csinálja mintha nem érintkezne rendesen, felpörög aztán leáll szakaszosan, attól is függ hogy tartom. Lehet az a baja hogy tele ment finom fűrészporral,ha kitisztítom valahogy az segíthet?

2020. okt. 23. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a pontos belső felépítését, de ha a csapágyakba vagy a motor kommutátorához fürészpor jut, az nem tesz jót.
2020. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szénkefés.
2020. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nos ez attól függ.

Ha ráégett a kommutátorra és a szénkefére az még nem ment tönkre!!!

Szét kell szedni ha van műszaki érzéke, ne legyen áram alatt!!

Aztán finom csiszpapírral vagy vászonnal (én a vászon jobban szeretem) meg kell takarítani az érintkező felületeket.

Ha a szénkefék elég nagyok és mozognak a tartóban akkor ott más probléma nem lehet.

Marad, hogy a kábelt ki eszed kB 15 cm-t levágsz belőle, megblankolod ugyanúgy ahogy az eredeti volt, visszakötöd.

2020. okt. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Kompresszor megoldja a gondodat .
2020. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elkoptak a kefék. Ne kínozd így, mert a forgórész is szét fog égni, és akkor mehet a kukába.
2020. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tünetek elkopott szénkefére utalnak.Használat után kompresszorral ki kell fújatni,ha nincs üresen járatni 1-2 percet. A por inkább a kapcsolót eszi meg előbb
2020. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze. Az elkopott szénkefével egyenértékű, ha a kollektorra ráég a fa és az tartja távol a szénkefét... Szétszedni, kidzsuvázni, megkapirgálni/cserélni a szénkefét, kollektorokat és a kapcsolóját is.


Legközelebb meg ésszel dolgozz, használj porelszívást, sűrűn fújd ki a gépet. Porszívó, matracpumpa is megteszi, ha nincs más.

2020. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet lepontozni engem ! (Megint)

Hát úgy tűnik a hiba feltárás, hiba behatárolás itt nem erőssége sokaknak..

Ha pontosan írtad le az észlelt hibát, akkor kábeltörés esete forog fenn. A géped házvégénél, vagy néhány cm-rel odébb.. (persze a finom port néha nem árt kifúvatni)

Ha majd pontosan a végére jártál a dolognak és megodódik a problémád akkor majd légyszi írd le hogy mi volt a baj! (mindenki okulására.)

2020. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet kábeltörés is egyébként. Áram alatt mozgasd a géptől távolodva a kábelt. Szerintem nincs műszered vezetékszakadásra. Ha elindul,egyenletesen jár,akkor az a baj,ha nem,szénkefe
2020. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!