Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektrotechnika segítség?

Elektrotechnika segítség?

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok ezen a kette stereo erősítőn hol van a bemenet ahol aux jobb és bal jelet tudok neki adni? Vagyis pl számítógépről zenét kötni rá? És ide betudok forrasztani egy potmétert hangszabájzónak?



2020. okt. 28. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy viszonylag régi konstrukció fele. A bal oldalon még folytatódik. Szerintem ott lesz a bemenet.

A kérdés alapján inkább ne vágj bele a megépítésébe.

2020. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közben rákerestem. Ez a Videoton Prometheus kapcsolási rajza. Vedd meg egyben olcsóbb. Válogatott tranzisztorok kellenek hozzá, az orosz típusokat már nem tudod beszerezni. Sok lesz vele a gond
2020. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg van egyben az egész csak nem is akart működni nem sok mindent csinált hozzávaló magnóm nem volt és szeretnék belőle egy Csak erősítőt minden más nélkl. Jelenleg darabokban van
2020. okt. 29. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A rajz még folytatódik a baloldali részen, ott vannak a bemenetek. Nem kell beforrasztani hangerőszabályzót, mert az van benne, ha még megvan, nem tudom milyen állapotban van a te készüléked, azt írtad darabokban. Ha jól emlékszem, a magnóbemenet jó lenne a számítógépből jövő jel fogadására. Este megnézem, nekem megvan az a könyv, amelyikből ez a rajz származik, sőt a készülék teljes leírása is. Este beszkennelem és felteszem valahova.
2020. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt van az RA 5350 S ismertetője:

[link]

A 118. oldalon vannak a hangfrekvenciás rész bemeneti fokozatai. Baloldalon alul a szaggatott vonallal bekeretezett rész a mágneses hangszedő korrekciós erősítője (T405-T11 és T420-T426), bemeneti csatlakozója a 605.

Emellett van a 604-es kristályhangszedő bemenet és 603-as magnó csatlakozó, ez a kettő jó lehet a számítógép jelének fogadására, érzékenységük 0,5 V. Innen 390 kΩ-os ellenállásokon keresztül egy kapcsolórendszerre kerül a jel, majd ezután következik a hangerőszabályzó R445 és R447 100 kΩ-os potenciométerek. Ezt követi egy két tranzisztoros fokozat T454-T463 és T456-T465. A következő oldalon folytatódik a kapcsolás a hangszínszabályzóval, amely a T512, a másik csatornában a T514 tranzisztorral épül fel. E tranzisztorok kimenetéről a jel a balansz szabályzóra kerül (R522 és R526 potenciométerek) és ezután következnek a végerősítők.

2020. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!