Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen dugókulcs készletet...

Milyen dugókulcs készletet vegyek?

Figyelt kérdés
Yato vagy a Lidl-ben kapható Powerfix dugókulcs készlet a jobb minőségű?

2020. nov. 8. 21:21
 1/10 Fantom83 ***** válasza:
100%

Én láttam már profi karosszéria lakatost Yato készlettel,és imádta.

Láttam "rutinos vasazót",autó bontót is aki Powerfix-re esküszik.


Szerintem teljesen mindegy.


Én itthon használok kínait,eredeti oroszt,Hans-ot,de van még egy Topex készletem is,egyformán jól teljesítenek.


Ha valamelyik fejet elveszíted,szétnyalódik,elkopik,úgy is csak Hans-al tudod pótolni a legközelebbi barkács,vagy vas-műszaki boltból,mert mindenütt azt kapni.(legalábbis felénk)

2020. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én megvettem a 108db-os möller krovakészletet potom 11000Ft-ért. Jahh..

Kiváló ajtó nehezéknek,autót szerelni viszont egy rakás sz&r, a bili acél minősége gyatra!


A Lidl-s cuccok ettől biztosan jobbak ,tervezek én is venni egyet. S2 -acél írja a Lidl(?),majd megírom ..milyen a minősége.

2020. nov. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Powerfixet nem vennék soha többé, egyszer vásároltam egy 180-as fogókészletet, a telefonfogót leejtettem a betonra és letört a pofája. Yato, állítólag jobb minőségű, de a strapabírása attól függ mennyire "kemény" munkára fogod használni. A puding próbája az evés! Bicikli, fűnyíró stb. szerelésre jó a Powerfix is, ha igazán komoly munkákat szeretnél végezni, érdemes egy minőségi készletet beszerezni. Ha tutira akarsz menni, veszel egy Stahlwille dugókulcs szettet és nyugodt vagy!
2020. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Stanley (DeWalt), Beta, és meglepő, de az Obis "Luxx" is teljesen jó, nekem eddig bevált.
2020. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig amíg nincs olyan szintű igénybevétel (akár pillanatnyi terhelés, akár a terhelés gyakorisága) ami az adott alkalmazásban az adott szerszám maximális teherbírását feszegeti, ugyan olyan jó lehet mindegyik. Mondjuk így ez sem igaz, mert nem mindegy pl. hány fogú a racsni, mekkora az illesztések játéka, milyen könnyen cserélhető a fej, mennyire könnyen marad a csavaron a crova dugó, milyen egyéb kiegészítők (kardán csukló, toldószárak, hosszú dugók, imbusz-torx-ph-pz behajtók, stb.) vannak a készletben. Az biztos, hogy egy Gedore vagy Sonic dugót és behajtót, legalább kettőször akkora nyomatékkal tudsz dinamikusan, károsodás nélkül használni, mint egy Yatot vagy Lidl-s szett elemeit. Nem véletlenül kerül 80-120 eft-ba egy 20-30 részes szett. A nagyobb nyomaték problémáját úgy tudod kiváltani a legolcsóbban, ha egyszerűen nagyobb dugókat veszel. Amíg az M8 13-as hatlapfejű, 10 éve nyomatékra húzott 12.9-es csavar oldásához elég egy 1/4-es Gedore crova, addig Powerfixből érdemes nekimenni az 1/2-essel. Akkor van cumi, ha 1/2-es a legnagyobb szetted, és az M14-es 12.9-es van 10 éve berohadva. Abba lehet hogy beletörik vagy megreccsen a Powerfix.
2020. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor szerintem valami erősebbet nézek. Proxxon-ról mi a véleményetek?
2020. nov. 10. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Tokeletes, az mar alkalmas napi szintu ipari felhasznalasra is.
2020. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem otthonra Lidl-es krova készletem van, tökéletesen elég. Ha valami nagyon bevan rohadva, akkor nem a racsnis kulcsot verem szét rajta, hanem befujok neki, és felteszem a fix hajtót hozzá, azzal lehet tépni a csavar fejét. A dugók meglepően erősek, a racsnis karok már nem annyira, de ott a fix szár hozzá.
2020. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ötös számú válaszoló tökéletesen leírta a "Milyen szerszámot vegyek?" kérdéskör örök érvényű problémáját. Ezt a választ be lehetne illeszteni minden ilyen témájú kérdéshez. Mire és milyen gyakorisággal szeretnéd használni az adott szerszámot? Ennyi.
2020. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdésben felsoroltak kerülendők. HANS és KINGTONY közepes áron, ahhoz képes kiváló minőség.
2021. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!