Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Adott egy MORA kombinált...

Adott egy MORA kombinált gáztűzhely. A duplafalú sütőajtó belső üvegének kifelé néző felét hogyan lehet megpucolni?

Figyelt kérdés
Adott egy kb. másfél éves MORA kombinált tűzhely (tehát felül 4 gázégős, alul légkeverős elektromos a sütő), a sütő ajtaja dupla üveges. A belső üveg és a külső üveg között felül vannak szellőző lyukak, amiken be tud fröccsenni pl zsír, olaj. Konkrétan a belső üveg külső felén van zsíros lefolyás, ami nagyon lászik az üvegen át. Hogyan lehet leszerelni a belső üveget? Úgy nézem a két üveglap között oldalt a felső részen van egy csavar baloldalt. Sajnos a sarokban van a tűzhely, igy nem látom, hogy jobboldalt is van-e ilyen csavar. Úgy gondolom, hogy lehet, és ha ezeket lecsavarom, a két üveget összekötő idomot talán le lehet venni. Ezután kihúzható simán a belső üveg? Jól gondolom vagy bonyolultabb a dolog?

2020. nov. 16. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam rúgóws rögzítése van a belső üvegnek. Érzéssel ki lehet venni
2020. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtó tetejénél, ahol a lyukak vannak, azt a lemezt 2db csavar fogja a két szélén. Azt vedd ki, aztán lejön a lyukacsos lemez, és kivehető az üveg. csak vigyázz, mert az ajtó könnyebb lesz, és üvegkivétel után csukódik
2020. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 igen erre a megoldásra gondoltam én is, ezek szerint jól okoskodtam :) Köszönöm!
2020. nov. 16. 12:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült szétszednem, kipucolnom, összeraknom, tényleg nem nehéz és tényleg könnyebb lett az üveg kivétel után és vissza akart csukódni de a figyelmeztetés miatt résen voltam és nem lett baj :) Mégegyszer köszönöm :)
2020. nov. 16. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!