Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért "hiszi" azt a Whirlpool...

Miért "hiszi" azt a Whirlpool akzm 794/IX 852579429004 sütő, hogy nyitva van az ajtó?

Figyelt kérdés

Van egy whirlpool akzm 794/IX 852579429004 141542039250 típusú beépíthető sütőnk.


F4 hibakódot írt ki rövid (5-10 másodperc)áramtalanítás után visszakapcsolva, maradt az F4 hibakód és folyamatosan járatta a felső ventilátort, ami a burkolat alatt van. Ekkor hosszabb időre áramtalanítottam.


A hibakód eltűnt, de most nem érzékeli, hogy be van csukva az ajtó. Pár percig minden jó aztán egyszer csak bekapcsolja a világítást. Próbáltam, hogy elindítom a sütőt, úgy 10 másodpercig ment is, majd kiírta, hogy csukjuk be az ajtót. Mivel nem nyitottuk ki, így becsukni sem tudjuk. Majd elkezd váltogatni a sütés mutatása és a csukd be az ajtót képernyő között. Ide-oda ugrál, egy pillanatra azt hiszi, csukva van az ajtó és minden jó, a másikban azt hiszi, nyitva van.


Az ajtó becsukását érzékelő kapcsoló szemre (nem mértem ki semmit) jónak tűnik, kattan a mikrokapcsoló ahogy kell.


Van valami „reset” az áramtalanításon kívül?


Mit, hol és hogy tudnék kimérni, hogy kiderüljön, mi a hiba?


Ha csak a kapcsolót kell kicserélni azt még megcsinálom, de ha az ötvenezres panelt kell cserélni, az már lehet nem éri meg.



#Whirlpool AKZM 794/IX #sütőajtó érzékelő
2020. nov. 19. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ajtó záródását érzékelő kapcsoló lesz a ludas.
2020. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem hol ezt, hol azt hiszi, hanem a több adatot így jeleníti meg; ugrál két kijelzendő érték között. Az ajtóérzékelőt kell megkeresni.
2020. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Új tünet van.


Most jól érzékeli, hogy nyitva van e az ajtó, vagy sem. Ha kinyitom világít, ha becsukom elalszik a lámpa. Minden jónak tűnik, amíg...


Áll stand by módban és egyszer csak elkezd a menüben ugrálgatni, mintha valaki tekergetné a gombot.

2020. nov. 19. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Áramtalanítsad 5 percre minimum!

Pár másodperc alatt nem sül ki a rendszer tárolt energiái, így marad, vagy jobban hülyül.

2020. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az érintő gombokat tisztítsad meg kikapcsolt állapotban.
2020. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Áramtalanítottam már többször is. Volt, hogy 24 órára.

Olyan érzés, mintha meghülyült volna a computer (ha lenne benne).

2020. nov. 19. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Van benne, csak nem olyan.

Biztosan bekavart valami hálózati zavar, esetleg a belső tápja nem megfelelő és miatta megy össze-vissza.

2020. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most úgy vélem, az lehet a hibaforrás, hogy a forró víz kifutott a felső főzőlapon és ráfolyt a sütőre, be a panelhez.


Itt egy kép róla:

[link]


Menthető még?

2020. nov. 20. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni alkohollal (fogkefe, fültisztító) megtisztítani. Itt propanollal szoktuk, nem tudom mi más jó még rá (gyógyszertári alkohol?).

Ha maga a nyák és alkatrész nem károsodott, akkor jó lehet.

2020. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyen lett.


[link]


[link]


Működhet ez még?

2020. nov. 20. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!