Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek is érdemes benzine...

Szerintetek is érdemes benzinesről elektromos láncfűrészre váltanom? Milyen olcsó (kb. 20.000 Ft) elektromos láncfűrészt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hétvégente tudok kertrendezéssel foglalkozni. Ma volt kb. 3 órám kertészkedni, ebből elment kb. 2 óra arra, hogy hozzak benzint, bekeverjem, beindítsam és beállítsam a benzines fűrészt, hogy legyen alapjárat, és ne álljon le. Ráadásul már öreg szegény, a karbit is fel kellene újítani.


Szóval eldöntöttem, hogy a kertben lévő kb. 25 gyümölcsfa gondozására, és az ebből származó nyesedék tűzifának feldarabolására jó lesz nekem egy elektromos fűrész. Más faanyagot nem veszek tűzifának, csak a kertből származót használom el.

Áram van a közelben. A régi benzines gép sem egy erőgép, csak 38ccm és 1.4kW teljesítményű.


Milyen márkát ajánlotok? Kb. 20.000 Forintot szánnék rá. Többet azért nem, mert sokat lopnak a környékünkön, nem örülnék, ha egy Makitát vinnének el. A Fieldmann és a Hyundai gépei között vacillálok ebben a kategóriában, kb. 1.8kW-os kivitelben, 35 cm lánchosszal.


2020. nov. 21. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van mikor elkerülhetettlen... főleg ha ebből élsz.
2020. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi pont fordítva csináltuk...

Van egy barackosunk Szeged mellett,160 fával.

Eddig ha kimentünk,én a 450-s Husival vágtam a nagyokat,a feleségem egy öreg elektromossal segített(szintén Husqvarna) talicskában volt az aggregátor,úgy csináltuk.

Csak a gond volt a vezetékkel,hisz az őszibarack ágak,gallyak mindig beleakadtak...

A tavalyi nagy vihar után láttam a Démász partner cégnél,hogy az ember kosaras autóból gallyazott,egy kézzel(!)egy láncfűrésszel. Beszélgettünk,mutatta azt a Hecht gépet,ki is próbáltam.

Megtetszett,megvettem,az idén már azt használtuk,ég-és föld az elektromoshoz képest. Nagyon jó,gyors,könnyű. nem kell a nagy gép,nem kell aggregátor,hosszabbító,ami állandóan beleakad a gallyakba,stb.

Lassan a fiam is(15)tud segíteni,lehet,hogy tavaszra veszek még egyet.

Én bátran ajánlom!

2020. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ma vásároltam egy elektromos Makita UC3541A -t. Végül a 20.000-ből 38.000 Ft lett. :)


Még nem vágtam vele, mert csak most hoztam haza, de a felépítése és a hangja elég meggyőző.

2020. nov. 27. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!