Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kellene megoldani a...

Hogyan kellene megoldani a légtechnikai visszacsapó szelepet?

Figyelt kérdés

Adott a következő problémám:

Fürdőszobában közvetlenül a wc kagyló felett a plafonban van egy elszívó ventilátor, aminek a függőleges csöve átmegy a födémen, a padlástéren, és úgy a cserepeken keresztül ki a szabadba. A cserépnél egy átvezető elem van betéve. A cső a padlástérben vastagon be van borítva üveggyapottal. Ettől függetlenül télen (kb. 0 fokos külső hőmérséklettől) állandóan csepeg a ventilátoron keresztül a víz. Ami azért is gáz, mert egyrészt poros vízről van szó, tehát csúnya az elszívó a lerakódott portól, másrészt aki éppen trónol alatta, annak nem igazán esik jól még 1-2 csepp hideg víz sem a meghitt pillanatban.

Másik problémám az, hogy a lakásban van egy nagyobb teljesítményű páraelszívó, ami előszeretettel ezen a csövön keresztül szívja be a levegője nagy részét (pedig volna máshonnan is lehetősége), és így pillanatok alatt nagyon kihűti a fürdőt.

Mindezeket figyelembe véve arra gondoltam, hogy a csőbe bele kellene építeni egy visszacsapó szelepet, pillangószelepet, valamit.

Ilyen szerkezetet be lehet építeni egy függőleges csőbe is? A ventilátor ki fogja tudni "nyitni"? Milyent kellene belerakni?

És még egy! Nem szeretném lebontani a szigetelést, csövet vagdalni. Létezik olyan szelep, amit nem két cső közé kell beépíteni, hanem egy már meglévő csőbe csak bele kell dugni?


2020. nov. 26. 23:24
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
8# nézegettem én is az automata zsalusakat, viszont olyant nem találtam, aminél írták volna, hogy telepíthető mennyezetre is. Azoknál mindenhol azt olvastam, hogy oldalfalra telepíthető. Mondjuk nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között :)
2020. nov. 28. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!