Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem egyenletes a láncfes...

Miért nem egyenletes a láncfeszesség a fűrészemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy kis gond a lánc fűrészemmel. Amikor beállítom a láncfeszességet. Egy ponton jó, feszes. De amikor elkezdem húzni végig a vezetőn egy ponton kissé elkezd szorulni. Ha ekkor kijjebb állítok a feszességen. Akkor azon a ponton ahol eddig jó volt most már túl bő a lanc. Lefelé esik. Használat közben nem vehető észre, hogy szorul, de gondolom nem tesz jót a motornak a terhelés. Mi lehet a probléma? Csillagkerék lehet a ludas?

2020. nov. 28. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kinyult a lanc, raadasul egyenetlenul. Cserelj lancot.
2020. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Új fűrészről van szó. A lánc is új rajta. De ha csak ennyi lenne a gond, akkor kicserélem a láncot. Egy próbát megér. Ha nem működik akkor vihetem vissza ahol vettem.
2020. nov. 28. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Vidd vissza még próba előtt. Tisztázzátok.
2020. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha Kínai fűrész akkor már gyárilag olyan a lánc ,nekem is volt olyan.Sokszor az is elég ha beindítod és üresen kipörgeted párszor,az egyenetlen edzésű szemek egyenetlenül nyúlnak másodpercek alatt.Hagyhatod úgy beállítva,hogy a feszes résznél se feszüljön túl igaz a laza résznél igen csak lógni fog de tapasztalatom szerit kis idő után valamennyire utána tágul a feszes rész is.Az igazsághoz hozzátartozik az is,hogy nekem ez miatt le is dobta a láncot egyszer úgyhogy figyelni kell és sűrűn utána spanolni.Nyilván ha nem akarsz semmi galibát -csere jobb minőségűre!
2020. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még nem volt időm kicserélni, de már kétszer vágtam vele még a kérdésem kiiráda előtt és azóta se nyúlott a lánc sehova. Én is úgy állítottam, hogy azon a részen kissé szoruljon. Mert ha ott lazábbra állítom akkor a másik reszen eléggé laza.
2020. nov. 29. 16:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül nem a lánc volt a hibás, mert kicseréltem, de ugyanaz volt a probléma. Viszont gyárilag adtak, hozzá még egy vezetőt és azt feltéve már kevésbé laza a lánc. Vagyis ha teljesen feszesre húzom akkor egy ponton még mindig szorul egy kicsit, de csak egy minimális lazulást adva neki már nem szorul és a lánc se lóg.
2020. nov. 30. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!