Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hyundai HYD-7018B láncfűrész...

Hyundai HYD-7018B láncfűrész lefullad ha húzom a gázt akkor is, ha nem akkor is, miért?

Figyelt kérdés
Vadi új láncfűrész beindul, de utána pár másodperc múlva leáll. Bármit csinálok leáll. Ha húzom a gázt akkor is. Mi lehet a hiba? Mindent az előírtak szerint csináltam.

2020. dec. 31. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Vedd le a szivatót már akkor, amikor ígéri, hogy indul! Lehet, hogy alacsony az alapjárat, de mindenekelőtt a felmenő benzincsövet cserélném valami létezőre, még míg a karbit meg nem tölti a kínai makett apró darabkáival.
2020. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. További ötlet?
2021. jan. 1. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg még finoman ellenőrizném a blokk összefogó csavarjait, mennyire könnyen lazulnak (enyhén határozottabb kétujjas lazítási kísérletekkel, t-kulccsal), és amelyik jön, azt hőálló menetrögzítővel visszaraknám, kínosan ügyelve arra, hogy pont jól kapjon az extra lágy aluba (balra indítva, hogy érezhetően beessen a menetkezdésbe), és nem húznám meg annyira, amennyire nekem jól esne, hanem csak mintha játékot raknék össze...
2021. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha leírnád mik az előírt lépések indításnál.Lehet a gépkönyvben van a bibi.Egyébként most javítottam hasonlóan új Kraftech gépet aminek a karbija gyárilag volt szar tehát az,hogy új nagyjából semmit nem számít.
2021. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Benzinnel, olajjal töltve, kapcsolót I állásba helyezve, primer pumpa 6-7x megnyomva, szivatót kihúzom és közbe a gázadót nyomom és berántom. Ez a hideg indítás, utána a gázkart lenyomom és visszamegy a szivató és így már csak berántom, de mikor beindul akkor bármit csinálok pár mp után leáll.
2021. jan. 2. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát precíz 2T keverékkel pumpálod addig, míg biztosan a lehető legkevesebb buborék van a cucliban és a felmenő csőben, szivatóval félgázon indítasz rajta annyit, míg hallod, hogy be szeretne röffenni, azaz legalább egy fordulat olyan volt, hogy benzinből ment, hallod a kis "robbanást", aztán szivató vissza, félgáz marad, indít és jár, félgázt egy épp csak a visszaesésre elegendő gázfröccsel kiakasztod, fél perc-perc alapjárat, ami ha nagyon trabantos lesz, akkor pici gázzal visszatereled (később picit lehet be kéne állítani pont láncrángatós alá), VAGY ha félgázról lerakva alapjáratra leáll, akkor melegedésig járhat félgázon is, de ott már erősen gyanús, hogy valami nincs a helyén, és sokszor megoldja a húszforintos benzincső cseréje ötvenforintosra, mert az repedezett gyárilag és/vagy oldja a benzin.
2021. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És persze a berántás úgy nézzen ki, hogy finoman odahúzod, hogy érezd, hogy ellentart, és onnan semmit vissza nem engedve, gépet szilárdan ellentartva (lábbal a markolat alatt leginkább) jó gyorsan húzol egy max 40 centinyit, igazából kb 3-4 motorfordulatnyit elég. Szóval nem csattogtatjuk a kínai racsnit, mert hamar elkezd helyet csinálni magának.
2021. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ott elvesztettem a fonalat ,hogy kihúzod a szívatót és a gázadót nyomod.Ezen a modellen automata félgáz van amit a fenti leírt túlmagyarázott valami nem is értem mi vele a szándéka....A te gépedet ha felpumpáltad szívatót kihúztad addig kell rángatni még pöffen egyet utána szívatót csutkára visszatolni miközben gázhoz nem nyúlsz egy pillanatra sem.Féket rányomod és rántod. Ha eleve nem rossza gép ekkor beindul és felpörög az automata félgáz miatt ,ezt egy rövid gázfröccsel megszünteted és a motor szépen jár alapjáraton.Ha felmelegedett vághatsz-ha nem vág karbi beállítás kell neki azt meg bízd szakira.
2021. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd, nem fog itt mindenki gépkönyvet keresgélni adott modellhez. Leírjuk a nagy könyv szerinti formát (ha már vizsgaanyag volt), aztán amire nincs kezelőszerv, az értelemszerűen elhagyandó.
2021. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Elvittem szakihoz azt mondta karburator gond, de inkabb visszavittem 14 napon belul es visszaadtak a penzt es vettem havertol egyet ami működik.
2021. jan. 8. 05:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!