Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet a csapot leszedni...

Hogy lehet a csapot leszedni ennél a csaptelepnél?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A görbe csap aljánál szivárog, gondolom a gumit kéne kicserélni. Hogyan lehet szétszedni? Alulról kell valahogy? vagy a csap csavaróit kell kiszedni előbb? vagy csak körbe kéne forgatni a görbe csapvéget? ez utóbbival az a baj, hogy a faltól nem lehet, tehát le kéne hozzá szedni az egész porcelán csapot is a falról? Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.



2021. jan. 22. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
3000-ért kapsz egy karos mosdó csaptelepet, ne bohóckodj már ezzel az őslelettel.
2021. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A hollandit már leszedted, most fogd meg a felfelé ívelő csőrészt és ide-oda mozgatás közben húzd felfelé. Nyilván nincs szilikonzsírral megfelelően bezsírozva és talán az O gyűrű is megkeményedett. Felfelé ki fog cuppanni.
2021. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Alul fogja középen egy csavar, legtöbbször egy szépen elrohadt példány. Azt csavarozd ki a 2 1/4-es vízcsővel együtt és kijön az egész.
2021. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Na lefényképeztem az enyémet alulról:

[link]

1/4-es vizes blokkokat kiszeded (előtte elzárod a sarokszelepeket), a főcsavart kicsavarod, így kijön az egész felül. Utána pucold meg alaposan, csapot is suvickold-vízkőtelenítsd, cseréld a tömítéseket mindenhol, majd vissza az egész új, rozsdamentes csavarral. Teszt, ha nem folyik és felülről se csöpög be a víz, sikerült a művelet.

2021. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sőt, a csapfelsőrészeket is cseréld, ha mindenképpen ezt a csaptelepet akarod megtartani. Olcsóbb a pár tömítés és a két csapfelsőrész, mint egy új, minőségi csaptelep.
2021. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, a többiek azt mondják alul kell kicsavarni, nem csak kihúzni. A kihúzás fura lenne nekem, mert fölötte nincs gumi, akkor nem tudom mitől tömítene. Ezen kívül, ha föntről csavargatom, akkor mozog az egész, nem hiszem, hogy jót tenne neki.
2021. jan. 23. 10:17
 7/9 A kérdező kommentje:
igen alulról van egy nagyon elrohadt, berozsdásodott, elvízkövesedett csavar. nem a csövek mellett, ahogy a fotón látszik, amit valaki befotózott, hanem a csöveket körbeölelve. De nem tudom milyen szerszámmal lehetne egyáltalán kicsavarni, nem férek hozzá. Van erre valami speckó szerszám? Miért így csinálják, hogy nem lehet hozzáférni?
2021. jan. 23. 10:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves egyes, nem tudom a karos miért lenne jobb, én azokat nagyon utálom, azzal csak a baj van, nem lehet sose normálisan beállítani a hőfokot. Lehet hogy újan még működik, de hamar elromlanak, nálunk a fürdőkádnál az van, és nem lehet csak vagy túl hidget, vagy csak túl forrót beállítani, mert nem akar folytonosan állítani. hiába fordítom, nem reagál, aztán egyszercsakmtúlreagál
2021. jan. 23. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Na most akkor kiderül, hogy se alapvető szerszámokkal, se elemi ismeretekkel nem rendelkezel (a mosdókagyló szerinted "egész porcelán csap"), de azért meg akarod oldani. Bízd hozzáértőre.
2021. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!