Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zsákos műkőből lehet konyhapul...

Zsákos műkőből lehet konyhapultot csinálni?

Figyelt kérdés

Elég sokmindent lehet de ezt nem láttam még sehol.

Azért mert nem lehet vagy azért mert nem éri meg?



2021. jan. 22. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mégis hogy a manóba? Összeragasztod aztán lecsiszolod?
2021. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
:D Mit ragaszt össze? A zsákos műkő egy keverhető anyag. Vízzel összekevered, mint pl. egy falazóhabarcsot. Ezt követően formába öntöd, tömöríted, megszilárdul. Lecsiszolod majd lekened egy ilyen speckó habarccsal, ami direkt erre van, hogy a lyukakat eltömítse, aztán lecsiszolod ismét, és ott egy műkő. Ez persze teljesen jó házilagos megoldás kisebb kövek kialakítására, mint pl. kisebb lépcsőfok, párkány, ilyesmi. Ugyan nem nagyon értek ehhez, de egy konyhapult esetében én merem feltételezni, hogy abba már okvetlen szükséges vasalatot tenni, régen a párkányokba is tettek, csak nem ilyen lityi-lötyi párkányokat öntöttek, hanem legalább 6-7cm vastag párkányokat. Arról nem is beszélve, hogy irdatlan nehéz lesz egy konyhapult, ha az 3-4 méternél hosszabb. Pontosan ki kell alakítani a mosogatótálca helyét, utólag kivágni szépen... el nem tudom képzelni. Az tény, hogy örökös, mint a nyomor, azt össze nem karcolod, de akkor ez alá is olyan bútor kell, ami szintén örökös, mint a nyomor, mert erős különbségek vannak abban is.
2021. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom te hogy képzeled el a műkövet. De segítségképp itt egy link a videoban épp ablak párkányt önt majd csiszol az ember.

Pont ugyan így készíteném el a munka pultot.

Csak azzal nem vagyok tisztában mennyire szívja fel a vizet. A konyhában ugye sok minden folyik akár még cékla lé is és ha azt felszívja akkor soha nem jön ki belőle.

2021. jan. 23. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Én szerintem ezt le szokták kezelni gyantával, sellakpolitúrnak hívják ezt a cuccot, ill. hát a kőből (gránit) készült pultokat ezzel szokták lekezelni, hogy a műkövet is... azt nem tudom. Biztos, hogy nedvszívó, ez látszik akkor is, mikor azt felmosod! Távol áll ez a szakmámtól, de ép.iparban dolgozom, így minimális rálátásom van. A kerámia munkapult az, amiről biztosan tudom, hogy önmagában sem nedvszívó. Ezt viszont gyártani kell.
2021. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod az impregnálást

https://www.youtube.com/watch?v=T0JTduVV3Yg

2021. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!