Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 230mm tárcsás sarokcsiszolóv...

A 230mm tárcsás sarokcsiszolóval hány centi vastag betont vághatok?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nagyon soktényezős dolog. Függ a gép kiképzésétől, a tárcsától, stb.


De még sohasem használtam ilyen gépet, az érdekel, hogy megfelelően erős gépben hány centi vastag betont tudok vágni? Csak egy durva becslés kell, nem pontos adat.

5cm?

10cm?

15cm?


2021. jan. 23. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkora mélységig ameddig a a gép rotor szögháza engedi a mélységet. Ez kb 6-8cm lesz 230mm tárcsánál.

Betont vágni 230 flex-el drága korongot igényel,borzasztó port csinál,mely a gépet és az egészségedet sem kíméli. Ha sok a vágandó anyag hívj inkább 1 betonszabót.

2021. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni 230-as gepre porelszivo adaptert (bizonyos gyartmanyokhoz). Erdemes utananezi hogy a te gepednek van-e ilyen gyari tartozeka.
2021. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Kb. 4-6 méternyi betoncsíkot kellene vágnom egy udvari betonban, mindössze erre lenne használva.

Ha a 8cm vágási mélységet ha el tudnám érni, az pont jó lenne!

2021. jan. 24. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos,lementem,megmértem...

Mérd csak meg a tárcsádat! Én most döbbentem meg,hogy a nem is túl régi szegmenses tárcsám nincs is 230,csak 221mm! annyit nem használtam hogy ennyit elkopjon.

Mérésem szerint kb.6,5 centit tudsz csak vágni,...ha kicsit srégre döntöd a gépet,akkor szűk 7 centit.

Ahogy írták függ attól,hogy mekkora a feje a gépnek(az én gépem Original Flex)

2021. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...még annyit,hogy jó lenne tudni,van-e vas a betonban,-mert az azonnal kinyírja a gyémántvágót!
2021. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!