Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a megfelelő kazánnyomás?

Mi a megfelelő kazánnyomás?

Figyelt kérdés
Gázkazánnal fűtünk, az nyomás 1-2bar közé kell essen. (kis manométer mutatja a kazánon). Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség mondjuk az 1.1 és az 1.9 bar között ilyen esetben? (nem tudom számít-e bármit de 2 szintes családiházban lakunk)

2021. jan. 26. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Egy bizonyos nyomás alatt nem szoktak elindulni a kazánok, egyébként kevesebb oldalról másban nem jelent semmit. Ha túlnyomatod, akkor a tanulási tartály sem tudja ellátni a szerepét. A biztonsági szelep meg egy bizonyos nyomás felett leengedi a táguló vizet.
2021. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal 1,2 szokott az ideális lenni.
2021. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a hidrosztatikus nyomás + 0,5 bar-ral szoktam tölteni, de minimálisan 1,2-1,4 bart belerakok még ha egyszintes is a rendszer. Tehát ha a pincében van a kazán, és két szint + tetőtér, akkor már lehet a sima túlnyomás nélküli hidrosztatikai nyomás is több mint 1,2 bar, ilyenkor kell egy fél bar plusz nehogy a szivattyú levegőt szívjon a rendszerbe.
2021. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ennél már csak egy dolog fontosabb, a kiegyenlítő tartály inert gáz oldali nyomása😉
2021. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4... azt hogy tudnám ellenőrizni?
2021. jan. 28. 18:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Vízoldal nyomás kienged, szelepnél rátudsz mérni, autó szelep van benne, utána vízoldal visszatölt
2021. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a kiegyenlítő tartályod rendesen fel van pumpálva levegővel(üres, azaz leengedett vízterű kazán mellett kb. 0,7- 1,0 bar körüli értékre), akkor vízzel való feltöltés után a bepumpált levegőnyomás plusz 0,5 bar nyomással töltsd meg vízzel a kazán vízterét. Ekkor 1,2-1,5 bar körüli értéket fogsz látni a feszmérőn. (amíg a vizet rá nem engeded, addig 0-t fogsz látni). Fűtés közben a víz tágulni fog, beletágul a levegővel feltöltött tágulási tartályba, és ekkor felmegy a nyomás még kb. 0,3-0,4 bart. Ekkor lesz kb. 1,5-1,9 bar körül. Ezért írják, hogy a nyomás 1-2 bar között legyen. Szóval, ha 1,1-1,9 között van az is jó. Attól függ, hány fokosra melegítetted a vizet, és előtte hidegen hány bárral nyomtad meg levegővel a kiegyenlítőt, majd vízzel a kazánteret.
2021. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez pont egy hibás beállítás, ha sok radiátor van rákötve igy xar lesz. Alap helyzetben a memránnak középen, fesztelen állapotban kellene lennie a kiegyenlítő tartályban akkor amikor felvan töltve a rendszer, és hideg.
2021. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, elfelejtettem mondani, hogy bizony számít, hogy emeletes házról van szó. És az is számít, hogy a kazán az alsó, vagy a fenti szinten van. Ha az alsón, akkor még pluszban számolj hozzá 0,2-0,3 bart a vízzel való feltöltésnél.

Példaként elmondom, hogy az én házam is kétszintes, a kazán az alsó szinten van. A kiegyenlítő tartályba - üres víztér mellett - 1,0 bar levegőt pumpáltam. (Nem kell oda inert gáz.) Utána feltöltöttem 1,5 barra vízzel, ami fűtés közben 1,8-ig megy fel. (Ja, és az is számít, hogy a fűtési rendszerben hány liter víz van összesen, amikor üzemkészre van feltöltve. Nekem kb. 70-72 liter körül.) A több fűtőtest, vagy hosszabb csőkígyó több vizet tartalmaz, aminek nagyobb a tágulása.

2021. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, ne haragudj, de pontosítanék: A hideg és a max. vízhőmérséklet között a membránnak a középhelyzethez viszonyítva kell befelé, vagy kifelé elmozdulnia. Hidegen tehát középhez képest az egyik, melegen pedig középhez képest a másik irányban kell lennie. Ekkor lesz a legkisebb a nyomásingadozás fűtésnél. Ha hidegen lenne középen, akkor csak egyik irányba tudna kitérni.
2021. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!