Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tudnék tenni azért, hogy...

Mit tudnék tenni azért, hogy az asztalom dolgozó felülete világos, fehér(es), sárgás színt kapjon? ...

Figyelt kérdés

Festés KIZÁRVA

Műanyag réteg KIZÁRVA

Öntapadós papír KIZÁRVA

Rétegelt fa KIZÁRVA

Préselt fa / táblásított fa KIZÁRVA ( [link]

Ezek mind azért vannak Kizárva, mert természetes, nem büdös megoldás érdekel. A szaglásom sokkalta érzékenyebb, mint az emberek ~95%-a, nem szállok vitába ezzel.


A dolgozó felület 50 x 80cm-es méretű. 1-7mm, de legfeljebb 10mm vastag felület jöhet szóba.


Falapot rátenni működhet, csakhogy nem tudom, hogy hol találok olyat, ami nem rétegelt és nem préselt és idővel nem fog eldeformálódni, mivelhogy a nedvességet még nem párolgott ki belőle teljesen. És remélhetőleg ne 2-nél több elemből álljon a fa lapos megoldás.


Ezek a színárnyalatok szóba jöhetnek:

Fehér, hófehér

[link]

[link]


Sajnos nem nagyon barkácsoltam még életemben, éppen ezért nem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak.

Előre is köszönöm az értelmes ötleteket!



2021. febr. 4. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
sajt
2021. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Menjél asztaloshoz, vagy

orvoshoz.

2021. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk a színlátásoddal viszont baj van, mert amit linkeltél, az a fehértől, hófehértől messze van.


Ha csak félre ment a link, és tényleg fehéret szeretnél, akkor én az edzett tejüveg lapot tudnám ajánlani. Az fehér is, és nem is szaglik. Üvegessel lehet egyeztetni.


Minden más megoldásnál azt kell tudni, mire is érzékeny a szaglásod? Vízbázisú ragasztók, festékek szóba jöhetnek? Mert hiába veszed meg a furnért, azt le kell ragasztani. Ha a d3-as faragasztóra még kötés után is érzékeny a szaglásod (ugye a rétegelt lemez kizárva), akkor gondolom a csontenyv sem nyerné el a tetszésed.

2021. febr. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha az asztalod ezen felületét megvilágítanád egy általad kiválasztott színű (fehér-sárgás) LED-fénnyel?
2021. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy egyértelmű, hogy az felsorolás szeretne lenni. A vesszőt vagy "és" szó használatát elhagytam, ebben hibáztam.

Szóba jöhet a tejüveg (Köszönöm az ötletet!), de attól tartok, hogy nagyon könnyen karcolódik és repedezhet egy kis sérülés hatására.


Olyan erős fehér fény kellene ahhoz, hogy jelentős különbséget észleljek, hogy az már vakítana, főleg úgy, hogy lakkozott a jelenlegi felület.

Barnából nem lehet kellemes színt csinálni. (Szeretem a barna színt is, de csak mértékkel.)

2021. febr. 8. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!