Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Praktikerben az olcsóbb...

Praktikerben az olcsóbb mérőszalag is ugyanolyan pontos, mint a drágább?

Figyelt kérdés
Milliméter pontosságról lenne szó. Az olcsó 600 forintos mérőszalag is ugyanolyan pontos, mint a 4000 ezer forintos?

2021. febr. 26. 16:52
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
36%

Pont ugyanolyan a beosztása mindegyiknek.

Viszont millimétert már nem mérőszalaggal mérnek.

2021. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim válasza:
53%
Igen, unyanolyan pontos, különben semmi értelme nem lenne a mértékegységeknek. Miliméterhez én egy lézeres mérőt ajánlanék, ha nem okoz gondot beszerezni.
2021. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
27%

Max az anyaghasználat más. A drága ha beakad valamibe keményen, akkor ritka, hogy elmászik a nulla, meg a koszban sokat koptatva is sokkal-sokkal nehezebben. Törni/gyűrődni fog a drága is, ha barmolod, de mondjuk olyat, hogy becsattan akadálytalanul két méter a helyére, nem fog kitörni a közepe, míg az olcsónál azért ajánlott vigyázni erre is.


A jobbon általában szebb (vékonyabb, de láthatóbb) az osztás is, meg egészen biztosan nem megy ki a kapun olyan, hogy pl 173.3 után két tizeddel nagyobbra sikerült a köz... Vagy ha mégis, akkor készséggel cserélik, miután belefér a fejükbe, hogy tényleg ez történt. :) Fék, akasztók nyilván tovább élnek, meg a festés is akkor kopik, ha eteted vele a maltert meg ilyesmi... Akkor is valahogy főleg olyan sávon, ahol nincs információ rajta.


Szóval ha dolgozol vele sokat, és nem is mindig ráérősen, elhagyni meg nem szoktad, akkor királyul megéri a felárat valami létező gyártó nem alsó kategóriás belépő szintje.

2021. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
23%

Láttam neten olyan képet, amin a melós egymas mellé fogott három mérőszalagot, és nem egyformák voltak. Volt amin 30cm-nél már volt 1cm differencia.

Aki azt állítja, hogy ugyanolyan pontosak, azok csak utánnanézés nélkül hitegetnek.

2021. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
80%

én az 500 Ft obist használom, kettő is van, mert mindig elkeverem az egyiket.

a 30 cm fém derékszögvonalzómhoz mérve teljesen pontos.

De 2m környékén is még mm pontos.

2021. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
47%

pontos az olcsó is

lehet, hogy tényleg van olyan, mint a korábban említett, hogy 1,5 arányban mást mutat a beosztás, de én még nem láttam, nem hinné, hogy európába ilyen szart elhoznának.


Inkább abban van a különbség, hogy milyen tartós, meg milyen merev.

(milyen hamar kopik le a jelölés, meddig lehet visztintesen kitartani, mielőtt lecsuklik)

2021. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 apababa ***** válasza:
48%
Az hogy mennyire pontos az lényegtelen a fontos az hogy egy projectet egy mérőszallaggal vigyél végig és nincs meglepetés. Ez is csak akkor lényeges ha annyira precíz munkára van szükség.
2021. febr. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
63%
Mivel elég pontos felénk is az olcsó is, így lényegtelen, de általában azért az eléggé jó dolog, ha nem hajít centiket a mérés egy-két méteren... Legtöbbször nem egy ember egyetlen eszköze mér végig egy projektet, tehát használatba vétel előtt azért jó dolog kizárni ezt a piszkosul bántó hibát. Mert azért az gondolom tiszta, hogy elég soká derül ki, hogy összevissza trapéz, meg "vagy lóg, vagy be se megy" lett minden, mert ketten kétfélét mérnek.
2021. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
78%
A minőséget fizeted meg a drágábbaknál. Nem mindegy meddig használod,mennyi idő alatt kopik le a szám,vedlik le a festés,törik,szakad,akad ki a rugó.egy OBI-s szalag is teszi a dolgát,csak nem annyi ideig mint egy SOLA,vagy Würth. Én lakatos vagyok,nemigen veszek bóvli dolgokat.
2021. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
93%
9-s vagyok: Ja,és egy mérés nem mérés,ez örök szabály
2021. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!