Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mérőszalagok közül milyen...

Mérőszalagok közül milyen márkát válasszak, melyet tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Esetleg van CAT mérőszallag?

Mert nem találtam...


2017. szept. 25. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ár nem számít csak a minőség, akkor a SOLA a legtutibb.

[link]

A barkácskategóriája kb. 1500-tól indul, a profibbak úgy 3500-tól, a linkelt az egy rozsdamentes acél.

2017. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ha a minőség nem számít csak az ár akkor az obis a legtutibb.
2017. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és szedintetek a caterpillarnak (CAT) van ilyen terméke, ami esetleg még jó is?
2017. szept. 25. 22:42
 4/11 A kérdező kommentje:
És még el tudnád mondani, hogy szerinted miért olyan jó a SOLA, nem kötekedni szeretnék csak nem nagyon ismerem és nem tudom, hogy esetleg kutakodjak e még vagy inkább vegyem is meg rögtön.
2017. szept. 25. 22:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A SOLA nagyon tartós, ipari minőség, amint láthatod a linken, megadják a pontossági osztályt. Én sokat használtam, mindegyik verziójának megvan az olcsóbb verziója, ami csak abban különbözik a drágábbtól, hogy nem ISO (vannak olyan cégek aminek az ISO minősítés miatt ilyen kell).Sajnos az enyémet mégis sikerült kinyírni, mert kihúzott állapotban tettem le, és valaki rálépett a szalagjára és megtört. Ebből az a tanulság, hogy vannak olyan munkák amire felesleges ilyent használni. Villogni, adni a főnököt, felmérésekre nagyon jó, jó lehet asztalosoknak, műhelymunkára. Amire nem ajánlom, az a retkes lakatos helyszíni munkára, mert ott a mérőszalag fogyóeszköz.
2017. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem tudod, hogy van e esetleg CAT mérőszalag?
2017. szept. 26. 09:55
 7/11 anonim ***** válasza:
CAT centiről még nem hallottam. Bár ki tudja, ha van CAT zokni, cipő, alsógatya, mobiltelefon... Ha végül még se találsz, egy CAT matricával csodát lehet művelni az OBI mérőszalaggal.
2017. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van CAT mérőszalag, de fogalmam sincs, forgalmazzák-e nálunk. CAT-ból vegyél munkagépet. Mérőszalagból meg mittomén Stanley-t. Mert az biztos jobban mér, mint a feleannyiba kerülő noname.
2017. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam csakis a SOLA, ha a ár-érték arányt nézzük.

Elvileg akkreditált tanúsítványa van, szóval lehet használni olyan helyen is ahol csak tanúsítvánnyal rendelkező mérőeszközökkel lehet dolgozni.

Nem véletlenül kerül 2-3 ezer forintba egy 5 méteres mérőszalag.

2017. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Van a Caterpillar-nak mérőszalagja de nem erősségük, inkább kiadnak egy egy szériát. Bakancsban jók pl. A Sola valóban jó minőség de van sok más ami szintén minőség Class I és Class II minősítésekkel. Attól függ kire/mikre használnád a minőségi osztály. Ha ugyanazzal dolgozol végig akkor simán egy jóféle is megteszi, ha lemérsz valamit és máshol készítik már fontos a minőségi osztály, mert ugye máshol készítik méretre a dolgot. Kis listaféle amikből találhatsz Class I és II -t, de általában a gyártóknak nem minden darabja osztályozott kivitel, hanem a szalag első 10-20 cm-én van jelölve a minőségi osztály egy felkő oválisban I vagy II római számmal. Így bármivel találkozol meg tudod nézni mennyire pontos, de van amihez ez nem elsődleges. Nyugodtan nézheted a fogását, beosztása mennyire jó neked. Én a vékony vonalasat kedvelem de építkezésen ez fölösleges pl. Érdemes nézni hogy ha neked nem kell (gondolom) akkor ne legyen rajta inch csak metrikus skála. Van alul fölül méretezett szalag, van erős mágnessel stb.

BMI Class II

Stabila Class II

Milwaukee Class II

Bacho Class II

Irwin Class II

Stanley Class II

Sola Class I, Class II

Fisco Class I, Class II

Advent Class I, Class II

Hultafors Class II

Silverline Class II

Axminster Class II

Builders Brand Class II

Kamelon Class II

Lufkin Class II

Roughneck Class II

Silverline Class II

Solido Class II

Tajima Class I

CK Class II

2017. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!