Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mikor váltja le a benzines...

Mikor váltja le a benzines kertigépeket az akkumulátoros?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 17:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

A kisebb kerti gépeket (1-2 LE) már leváltotta. A nagyobbakat akkor fogják, ha az akkumulátor cellákban nő az energia sűrűség és a cellák áramterhelhetősége.

Jelenleg a piacon a legnagyobb, még úgymond kényelmesen kezelhető akkumulátorok (Milwaukee 18V, Dewalt 56V, Makita 40V) 1,6kW-ot tudnak folyamatosan, feszültség esés nélkül szolgáltatni, azt is erősen korlátozott ideig (folyamatos maximális terhelés mellett ~15 perc). A Milwaukeenak a technológia rendelkezésre áll nagyobb teljesítmény hosszabb ideig történő leadására (MX akkuk, 3,2kW) csak az ára és súlya miatt nem versenyképes háztartási felhasználásban. Professzionális felhasználásban pl. a betonvágójuk tökéletesen helyettesíti a benzinmotoros gépeket, viszont ha egy láncfűrészre rárakod a 3,2kW-os MX vagy 1,6kW-os M18-as akkuból kettőt, a súlya miatt kezelhetetlen lesz.

2021. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
Azért aki lepontozott attól megkérdezném hogy vág le majdnem térdig érő füvet benzines nélkül ??
2021. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
A következő 20 évben biztos nem. Egyrészt ha bemegyek a boltba, és kell egy jó láncfűrész, fűnyíró és kasza, ami az én igényeimet kielégíti, mégcsak szóba sem jön az akkus (max fűnyíró, de az is kompromisszumos még nagyon). A másik, hogy nemrég ruháztam be egy profi fűkaszába és egy profi láncfűrészbe, ami ha minden jól megy, 15-20 évig menni fog.
2021. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
#12 Minden gond nelkul. En vallig ero gazt vagtam le ~200m2-en akkussal, 3 9Ah akkut evett meg a gep nem egeszen 1,5 ora alatt.
2021. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%
200 m² másfél óra alatt... 🙃 Pont ezért nem megoldás még az akku.
2021. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%
#14: 1.5 óra alatt 200 m2, az komoly, konyhakéssel térden csúszva megcsinálom :))
2021. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ja csak az a telek majdnem 800m2.
2021. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1000m2 telek van, a gaz nagyságától függően, egyenetlen terepen 3-4 óra alatt végzek. Nincs olyan akkus fűnyíró jelenleg a piacon, ami nekem megfelelne (tudom, pótakku lehetne megoldás, csak úgy elég drága lenne a mutatvány).
2021. febr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Borítékoltam hogy egy tagban szakadt aratógép emberke benyög egy térden csúszós, konyhakéses szintű bohóckodást. :)

Két dolgot tennék ehhez hozzá. Egyik, hogy abban a 1,5 órában benne van az ágvágózás is. A másik, hogy az akkus fűkasza 1LE-nek felel meg, míg a benzines amit bérelni szoktunk 5LE. Az effektív munkaidőben azon a 200m2-en 25-30 percet valóban hoz a benzines. Ha a nagyobb akkus fűkaszát vettem volna meg, valószínűleg ez minimális lenne. Viszont ha azt nézem hogy a benzinesért fizetni kell és el kell érte mennem, időben is, anyagilag is jobban járok ha a saját akkusomat használom. Számomra van relevanciája, teljes mértékben helyettesít az én felhasználásomban egy benzines gépet.


Az a baj, hogy sokan alapjaiban véve alkalmatlanok a fejlődésre, mint felhasználók. Az egész akkumulátoros mizériának ez a legnagyobb korlátja. Ha rendelkezésünkre bocsátanak alternatíva formájában egy új technológiát, ahhoz hogy az valóban effektív legyen és alternatívát nyújtson a felhasználónak is változtatni kell mind hozzáállásban mind felhasználási szokásban. Elektromos autóknál is a legtöbben azzal indokolják elektrofób hozzáállásukat, hogy "majd ha ugyan annyi idő lesz tankolni, majd ha tud 1000km-t egy töltéssel" stb. Miért? Ez nem így működik, ha mindig mindenki így állt volna hozzá soha sem jutottunk volna sehova. Ahhoz hogy egy technológia érvényesülni tudjon, 50%-ban a felhasználón múlik, hogy tudja-e azt alkalmazni vagy sem. És itt most magam ellen is beszélek, mivel ha én is változtatnék a felhasználási szokásomon pl. a fűkasza esetében, azaz sietnék vele, nem nagypapás tempóban vágnám, lehet hogy meglenne mindennel együtt 1 óra alatt a 200m2 úgy, hogy csak 2 akkut kell elővennem. A különbség annyi, hogy én nem kifogást keresek, meg talán picit tekintettel vagyok a szomszédra is. De nyilván, nem így gondolkodunk, van akinek az a fél óra számít annyit, hogy benzinessel dolgozzon.

2021. febr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Jó jó, magyarázkodj csak. Amúgy nincs semmi gond az akkussal sem. Benzinesből sem minden gép 5 lovas. Nekem konkrétan 1 lovas benzines Makitám van, vágólap nem ajánlott rá, de adtak hozzá, és elbírja. Jól kiélezett vágólappal hamarabb végeznék egy ilyen burjános területen, és tuti nem kéne megálljak tankolni, meg ilyenek. Persze ha ritkán csinálod, úgyis mindegy az a plusz idő, a másik, hogy az én telkemen nem hagyok vállig érő gazt, sajnos más igen, és olyankor nekem könyörögnek.
2021. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!