Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mikor váltja le a benzines...

Mikor váltja le a benzines kertigépeket az akkumulátoros?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 17:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Csupán kifejtettem, hogy az adott felhasználásban miért elégíti ki teljes mértékben az igényeimet. Mindennek meg van a helye, egy több ezer m2-es teleknek én sem mennék neki akkussal, arra ha nem is alkalmatlan de erősen kompromisszumos.
2021. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

#19: én a tagbaszakadt aratógép :))

mondjuk 200 m2 ház melletti kertre nem értem minek az akkus.

sima vezetékes kell, olcsóbb, könnyebb, tartósabb. gyerekkoromban 1000m-t nyírtam rendszeresen vezetékes fűnyíróval. ha nem hagyod nagyra nőni, akkor bírja, és kb hangtalan.

2021. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
62%

Amint az emberek kinövik azt, hogy BEZIN LYÓ ÁRAM RÓSZ. :D


Persze, nyilván megvannak azok a helyzetek amikor nem praktikus, vagy konkrétan nem megoldható az akksis gép.

Mindenesetre nekem vicces, mikor olyan ismerősöm jön az üzemidővel meg a teljesítménnyel, aki egy 1x3 méteres pázsitot akar lenyírni és ahhoz kell neki gép. :D

2021. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mar lehet kapni sok fajta kerti gepet ami elektromos.

Nekem van egy akumulatoros funyirom, kis szegelyvago es egy levelfujo is.

De lehet mar kapni akumulatoros funyirotraktort.

A hatranyuk hogy az aksi draga es sokaig tart feltolteni. Ha elromlik akkor draga potolni es par ev utan csokken a teljesitmenyuk.

Viszont konnyebbek mint a benzines gepek

2021. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én például a kb 500m2-es kertben és a 200m2 utcafronton (saroktelek) nyírom a füvet egy aksis Makitával. Ez a mennyiség simán megy 1 feltöltéssel, aztán mehet a töltőre de úgyis csak 1 hét múlva kell -- amúgy kb 1óra a töltés.

Ha a szüleimnél laknék még és azt a csodás 3000m2-et kellene nyírnom tuti benzinessel, így viszont teljesen jó ez nekünk, csendes, egyszerű :)

Ezen kívül van fúró, flex, dekopír, szegélynyíró is aksival, szerintem átlagos otthoni / barkács felhasználásra elegendőek az ilyen gépek.

2021. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Elektromos gépek az akkuk elterjedése előtt is voltak. Meg kell nézni (bár nem kerti gépek), ami régen tipikusan elektromos volt, pl. fúró, flex azokból sok az akkumulátoros már most is. Fűnyíró, sövényvágó stb. esetében az akkumulátor az eddigi konnektoros elektromos gépek alternatívája, nem a benzinesnek. Elektromos gépeket a legtöbb helyen nem azért nem használtak, mert nem akarták a hoszabbítót húzni maguk után, hanem mert nem volt elég a teljesítménye.


Egyébként az akkumulátor technológia nagyon messze van attól, hogy teljes értékű alternatívája legyen a benzinesnek. Lehet, hogy maga a gép tudni fog annyit egy kis akksival, mint a benzines társa, esetleg egy feltöltéssel megy is annyit, mint a benzines egy tankkal, csak a marmonkanna helyett a 20 db 5 kilós akksit cipelni nem lesz majd túl előnyös, meg nem is célszerű egy 1-200 ezer forintos géphez félmillióért tartalék akksikat venni egy egész napos kivonulós munkához.

2021. márc. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!