Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem szabad kesztyűben...

Miért nem szabad kesztyűben köszörülni és fűrészelni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mondta ezt, miután meglátta, hogy kesztyűben köszörülők. Mondom neki, világéletemben így csináltam. Szerinte ez életveszélyes, szerintem meg az a veszélyes, ha csupasz kézzel végzem a műveletet.


Kinek van igaza?



2021. márc. 15. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha csupasz kézzel köszörülsz, akkor megköszörülheted az ujjad.

A kesztyűt viszont el tudja kapni és berántja a fél karodat.

2021. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt, hogy vágásálló kesztyűről van szó! Nem tudja bedarálni.
2021. márc. 15. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Mivel erős anyagból van, ezért az még rosszabb. Nem az a baj, hogy darálja, hanem ha egy kis darabot a kő és pl egy burkolati elem közé beszorít, akkor be fogja rántani a kesztyűt, veled együtt. Ha gagyibb lenne, akkor talán eltépné (de inkább nem)
2021. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor 20 év alatt hogy hogy nem rántotta még be? Ellenben már többször is megmentette az ujjamat. Nem érdekes ez?
2021. márc. 15. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kesztyűben nem lehet köszörülni! Megnézném az ismerősödet, hogy ha a kezébe adok gyorsacél hasábot, hogy köszörüljön belőle esztergakést, akkor meddig viseli el a forróságot, még ha időnként hűti is. Egyedül amit mindig is tanítanak, az a zárt ruházat, tehát ha olyan, akkor begombolt ingújj, és betűrt ruházat.Egyébként köszörűnél is bármikor kikaphatja a kezedből a darabot onnantól meg kesztyű nélkül kitudja mit csinál a kezeddel. Ugyanez igaz a sarokcsiszolóval történő köszörülésre, vágásra is.
2021. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a többiek a hülyék. (Egy munkás)
2021. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy hülyék, de megmaradnak az ujjaik.

"azoknál a munkáknál, ahol mozgó vagy forgó gépelemek vannak és a munkadarabot kézzel kell adagolni vagy tartani a forgó mozgó elemek közelében, mint például egyetemes esztergálás, marás, fúrás vagy lemezvágó és hajlító gépek nem engedélyezzük a kesztyű használatát. Ha a forgó-mozgó gépelem elkapja a kesztyű túllógó végét, a dolgozó szabadulni sem tud. Rendkívül súlyos baleset a következmény."

Forrás: [link]

2021. márc. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6-ik vagyok

Fix méretű kesztyű kell és ésszel kell dolgozni, amúgy ami berántja a kesztyűt berántaná anélkül is az újjad.

Alap dolog hogy nem nyúlkálunk bele a fűrészbe.

Ja és nekem kapta már el láncfűrész is az újjam kesztyűben, mégsem rántotta be csak kiszakította a kesztyűt meg levitt egy kicsit a körmömből, és én persze azonnal izomból rántottam el a karomat.

Egyedül asztali fűrészen nem használok, mert ott nem érzem kesztyűben jól az anyagot.

2021. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogy rántaná be a kesztyűt? Én ezt nem értem. Ha be is kapja, akkor lerántja a kézről, az meg kit érdekel, ha a kesztyű tönkreteszi a gépet, ha egyszer életet mentett? Nekem eddig amilyen balesetem volt, hogy a kesztyű vége beleért a korongba, így azon a részen kiszakította, de soha nem volt még olyan, amit leírnak ebben a dokumentumban.
2021. márc. 16. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Ti tudjátok, ti kezetek, ti dolgotok.

Csak egy szelíd, vérmentes, de szerintem tanulságos oktatófilmecske, igazából érdemes az elejétől megnézni, nem hosszú.

[link]

2021. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!