Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vezetéket érdemes...

Milyen vezetéket érdemes venni hosszabbítóhoz?

Figyelt kérdés

Kültéri használathoz kellene, rugalmas, könnyen "kezelhető" legyen, és strapabíró. Az se árt ha kapható fekete színben, jobban tetszik a szememnek, de nem ez lesz a döntő pont.


Az lenne a cél, hogy a tesco gazdaságos 3x0,75mm2 helyett legyen egy normális 3x2,5mm2-es strapabíró hosszabbítóm (20-25m hosszban). Lehet hogy az 1,5 is elég lenne, de biztosra akarok menni.


Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok!

Köszi!



2021. ápr. 8. 09:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan az MT vezetéket használják, de ez hidegbe kemény lesz, jobb a gumi GT, mert hidegbe is hajlékony marad. A strapabírás szempontból van GT 450/750V kábel, ennek szigetelése vastagabb. Az általános az 300/500Voltosak.

Ezekhez érdemes és jobb is egy-egy gumi borítású lengő dugvilla és aljzat. Könnyebb is bekötni a vastagság miatt.

2021. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én is a GT kábelekhez jutottam ahogy keresgéltem, akkor úgy néz ki jót nézegetek. A H05-ös is bőven elég drága lesz, mennyivel nyújtana többet a H07-es? A külső szigetelés vastagságán kívül van egyéb különbség? Eddig MT-t használtam, legalább is szerintem az, és hogyha ettől csak strapabíróbb a H05, akkor már azzal is elégedett vagyok.


17500/20000ft-ra jön ki dugalj és dugvillával együtt ahol épp nézem, de lehet hogy itt a városban olcsóbb, nem tudom.


Megéri azt a plusz néhány ezret a H07?

2021. ápr. 8. 10:16
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kész hosszabbító valószínűleg olcsóbb, vannak vastagabb szigetelésűek, taposhatók. Talán iparinév alatt futnak. De sztem otthonra bőven elég a normál változat, hisz 98% ban mindenhol ez van.

[link]

2021. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akár 30-40 méterre, hegesztőhöz is elég lehet az 1,5? Ez a fő indok a nagyobb keresztmetszetre. Ugyan jelenleg csak egy kis inverterem van, aminek 16 ampertől nemigen kellhet több, de a jövőben szeretnék ettől komolyabb gépeket is. Tudom, 20-25 métert írtam, de az csak a legtöbb, és nem minden esetben elég.
2021. ápr. 8. 11:44
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt ki tudja? Ha a kőművesed véletlenül ráborít 3 blokktéglát a tócsában levő 500 V-osra, és te ott a tócsában állva meghalsz, akkor jó lett volna az ellenállóbb.
2021. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
30 métertől biztos, hogy 2,5mm2 vennék. A kis keresztmetszet visszafogja a nagy gépeket. Ezt egy nagyflexen vagy trafós hegesztőn már észrevenni.
2021. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, szóval maradnék a 2,5mm2-nél. Viszont amit a #3-as küldött azt köszönöm szépen, 20m/3x2.5-ös h07-es 18 ezerre jön ki, igaz nem sokkal, de mégis olcsóbb mint külön megvéve. Persze, a többi választ is köszönöm, azthiszem mind hasznos volt!
2021. ápr. 8. 11:55
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

" Ha a kőművesed véletlenül ráborít 3 blokktéglát a tócsában levő 500 V-osra, és te ott a tócsában állva meghalsz, akkor jó lett volna az ellenállóbb."

Legyen kismegszakítód és Fí reléd rendesen kiépítve. És sose fog agyonütni az áram! Persze ha a villanyoszlopról van sutyiba lekötve, akkor...

2021. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A 300/500 V szigetelésű vezeték, illetve kábel föld-fázis között 300, kettő fázis között 500V-ra van tesztelve (névleges feszültség) . Nem az anyag vastagság az eltérés, hanem a szigetelés minősége. Ott van létjogosultsága a 450/750-es vezetőnek, ahol a feszültséglökés, vagy nullszakadásból eredő tartós feszültségnövekedés kockázata relatíve nagy. A mechanikai ellenállóképesség más, a szabvány is máshogy méri, értelmezi.
2021. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy a 300V effektív, az 500V csúcsértéken értelmezett. Mert elég nagy az eltérés.

Igen, a nagyobb fesz, nem mechanikailag nagyobb ellenéllást jelent. A legtöbb MT, GT, YSLY, kábelek max közepes igénybevételre vannak. Amit a gyártók adnak a típushoz. A nagyobb feszültség, szélesebb felhasználási kört ad.

2021. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!