Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztali körfűrésszel lehet...

Asztali körfűrésszel lehet zártszelvényt is darabolni? (megfelelő tárcsával)

Figyelt kérdés
Megfelelő tárcsával lehet zártszelvényt is darabolni?
2021. ápr. 12. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Az a tippem hogy túl gyorsan forog vasfűrészeléshez. A flexkoronghoz meg lassan.


Ha van olyan áttételre lehetőség, hogy olyan lassan forogjon mint a vasfűrész, akkor lehetséges, de szerintem így csak elégetni fogod a tárcsát.

2021. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A másik kérdéses pont, hogy vasfűrészelésnél illik hűteni az agyagot/tárcsát. A fánál nem. Így még ha valami hűtést oda is barkácsolnál, megfelelő a gép ip-védettsége folyadék ellen?
2021. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

LehetnI lehet, de életveszélyes.

Megszorul a korong, és egyből robban szét.

Ne próbáld.

2021. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Asztali körfűrésznek kicsi a fordulatszáma ahhoz, hogy gyorsvágó lapot tegyél rá. Fogja vágni, csak elég gyorsan meg fogja enni a tárcsát
2021. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha érzékkel és lassan tolod neki, akkor nem lehet baj.

Az viszont benne van a pakliban, hogy a szikrák miatt már nem lesz esztétikus a körfűrészed.

2021. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A másik kérdéses pont, hogy vasfűrészelésnél illik hűteni az agyagot/tárcsát."


Láttál már flexet közelről, vagy csak okoskodsz??

2021. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

“ Láttál már flexet közelről, vagy csak okoskodsz??”


És ki beszélt flexről?

Sem a kérdező, sem én.


Hány évet dolgoztál hengerműben?

Ja, hogy sehányat? Csak láttál már kisflexet 125mm-es koronggal?

Hűha, Akkor már nagy szaki lehetsz.


Az ember úgy tanul, ha valami újat hall, akkor nem hülyének nézi a másikat, hanem képzi magát.

Google a barátod:


[link]


Ebben sem flexkorong van.

Mi ilyenből kamionméretűvel vagdaltunk 10 tonnás tartóprofilokat.


Ennyit az okoskodásról, remélem nem omlott egy világ össze benned. (A mikulás sem létezik)

2021. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Asztali körfűrésszel NEM lehet zártszelvény darabolni. 7-es az egy fémdaraboló, semmi köze az asztali körfűrészhez! Annyi az össz. közös bennük hogy mindkettő vágó ill. fűrésztárcsája forog.
2021. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8, tudom hogy az, és nem is nagyon elterjedt. A kérdésből arra következtettem, hogy ilyen lapot akarna rábarkácsolni az asztali fűrészre, mivel “tárcsát” írt és nem “korongot”.


Az elején azért írtam, hogy ehhez az asztali fűrész túl gyors, a “flexkoronghoz” meg lassú.


Egyébként láttam szalagfűrészt is, alternáló gépi vasfűrészt, és a linkelt fémdaraboló alapján működő csak nagyobb ipari berendezést is, mindegyikben az volt a közös, hogy vasnál vagy acélnál illett emulzióval hűteni. A flex illetve azon az elven működő vágók jók amíg az ember 1-2 darabot néha levág. Amikor műszakonként több százat vágnak, akkor nem valami gazdaságos.

2021. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Ja értem. Az alap probléma hogy az asztali fűrész fára van optimalizálva minden szinet. És nem a fordulatszám a fő probléma hanem a védőburkolatok, amik nem bírják a szikrát. Aluminiumot lehet velük vágni spéci fűrészlappal és ennyi. Fémet fémdarabolóval, fém szalagfűrésszel, fémvágó körfűrésszel stb... lehet vágni. Ipari szint meg egy másik történet, ott már inkább lézer, plazma, vízsugaras vágás és társai gazdaságosak.
2021. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!