Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni bordásfalat mennyire...

Otthoni bordásfalat mennyire biztonságos válaszfalhoz (ami téglából van) rögzíteni főfal helyett?

Figyelt kérdés
Vettünk nemrég egy bordásfalat otthonra. Több helyre is tehetnénk, de ezek közül az egyik olyan, ahol nem tudnánk főfalhoz rögzíteni, csak egy sima válaszfalhoz. A bordásfal a földön állna, tehát csak a vízszintes irányú terhelés szempontjából lenne jelentősége a falhoz rögzítésnek, ebben az esetben biztonságos lesz akkor is, ha csak a vékonyabb válaszfalhoz rögzítjük? A rögzítéshez 4 darab 10-es tiplit kaptunk a bordásfallal egy csomagban.

2021. ápr. 24. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy válaszfal is lehet 10-30cm es.
2021. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
92%

A fal bírni fogja, de ÉN, fosnék a tiplitől. ÉN, csak úgy merném használni, ha átmegy a rögzítőcsavar a falon, és a túloldalon fixálva van.

Láttam már kiszakadt bordásfalat, meg leszakadt galériát is biztosítós kárfelmérőként, nem egy-kettőt.

2021. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy hány cm széles a fal.

Láttam már olyant is, hogy élére állított téglákból épült a válaszfal, és a vakolat adta ki a vastagságot.

2021. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jogos. A válaszfal ~10 centis
2021. ápr. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyanra nem tenném
2021. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!