Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri falszigetelés árban...

Beltéri falszigetelés árban mennyi lenne, hangos szomszéd miatt?

Figyelt kérdés

Szeretnék az egyik szobám falára tenni ilyen hangszigetelő falréteget, mert egy fiatal pár napi szinten hangosan hallgat dübörgő zenét ami néha beremegteti a szobámat, ha leesik egy tárgy mintha nálam esne le, ahogy mozgatják a bútorokat takarításkor azt is hallani nagyon, tévét is néha áthallom és mintha nem csak az én szobámban de néha az előszobában is hallani annyira erősen szól. Átszólni nem szeretnék nekik mivel nem is ismerem őket, ez akár ellenkezőjére is válhat,meg párszor próbáltam átkopogni hozzájuk ott ahol szól a zene, hogy vegyék észre magukat de erre éjszaka 2kor átkopogott agresszívan és úgy szívbajt kaptam hogy csak na de ezt mondjuk megérdemeltem, hülye voltam de mástól hallottam, hogy ez bevált de nem így ezért se merek átmenni nehogy leszóljanak bár nem ismernek szerintem engem úgy. Meg néha én is próbáltam azt amit ők, hogy hangosan hallgattam zenét a falhoz közel de én nem vagyok ilyen ezért pár percnél tovább nem ment, kikapcsoltam. talán látszatra láttam párszor a folyosón de a lakásban volt olyan, hogy valakit zavart a kutya aki odaköltözött azt azóta haragban vannak így ettől is tartok meg eléggé introvertált vagyok ezért próbáltam már átmenni hozzájuk de vagy 5x visszafordultam, nem ment pedig a fejemben elképzeltem a beszélgetést, hogy ne kötekedően hanem kedvesen és udvariasan. Szerencsére mostanra már nem állandóan van de néha olyan szinten zavaróan hangos...Ezért gondoltam erre a megoldásra, tudom nem biztos, hogy teljesen kiszűri a zajokat de valamilyen szinten csak tudja tompítani nem? Árban mennyi lenne ez nekem? Bár minden pénzt megérne nekem ha valamennyire sikerülne tompítani a rezgéseket, dübörgő zenét főleg ha direkt feltolják maxra. Szerintem csak nálam lehet hallani ennyire, mivel ahogy odateszem a fülem ott van a zaj, de a folyosóról is hallani néha. Költözés nem lehetőség mivel nincs pénzem most arra, épp gyűjtögetek, meg nincs tervben szeretek itt lakni de a szomszéd miatt zavaró. Sosem volt ilyen szomszédunk még aki ennyire zavart volna. Pedig én is fiatal vagyok, szoktam zenéket hallgatni (fülessel) de ez azért eléggé zavaró főleg mikor néha extra hangosan szól a tuctuc. Nem gond ha kisebb lesz a szoba csak lenne csendes. Van esetleg ötletetek, hogy addig is mivel oldjam ezt meg? Néha segít ha kinyitom az ablakot mert az utca zaja tompítja kicsit meg a tévé is de néha nem segít. Korábban nem volt sosem ilyen gond ebben a lakásban...:(

Másnak voltak esetleg ilyen szomszédai? Volt valami megoldás amihez nem kellett szólni a másiknak?

(negatív, leszóló, troll válaszokat nem kérek, csak segítőkész, pozitív hangneműeket. előre is köszönöm!!)



2021. ápr. 29. 21:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Dübörgő zene ellen semmit nem ér az a fajta hangszigetelés, amit lakás falára fel lehet rakni normálisan.
2021. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
sajnos szólni kell párszor. ha nekik hiába szólsz akkor közös képviselő, majd rendőrség.
2021. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Kertes be laknál azt mondanám indítsd be a láncfűrészt .

Amúgy,meg a parafa fal az tompít rendesen és még lesz egy egyedi belső falad .

Nem olcsó, de használ . Mekkora a fal méterben ?

2021. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
11%

Hangszigeteles mas, mint a habszivacs panelek a praktikerben! Erre figyelj.


Hangszigetelesnek a legjobb a tojastarto doboz es valami laza szerkezetu gyapot komboja, meg persze egy reteg gipszkarton. Nem nagy kaland megcsinalni, de gecozni kell vele.


Talcas tojastartot altalaban lehet szerezni a piacokon nagyobb mennyisegben.

2021. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Parafát ajánlották máshol is bár eszembe nem jutna ez.

Közös képviselő meg rendőrséget hívnék tuti egy életre megharagítanám őket és ezt akarnám elkerülni. Meg elsőként szemtől szemben beszélgetésre akarnám rávenni magam ha sikerülne. A falam eléggé nagy, méretben nem tudom még de nagy hosszú.

2021. ápr. 29. 21:52
 6/25 A kérdező kommentje:

4.Köszi ez tényleg elkerülné a figyelmem.

olyan habszivasosra gondoltam elsőre ez a tojástartó hát nem szívesen tennék ilyeneket a falamra. meg az szerintem nem olyan erősen hangszigetel főleg ha bénán is tesszük fel..profi megoldásra gondoltam :)

2021. ápr. 29. 21:54
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
tojástartó nem szigetel, hanem az akusztikát javítja. a kőzetgyapot meg elé a gipszkarton, ami jó, hanghíd nélkül. de a rezgéseket nem biztos hogy teljesen megszünteti szerintem. pár százezerbe biztos belekerül.
2021. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Habszivacsos panel membrankent mukodne es valojaban felerositene a hangot ... azok hoszigetelesre vannak.


Tojastarto viccesnek tunhet, pedig profi megoldas :)

2021. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
A jegjobb megoldás márpedig a tojástartó(ra hasonlító alakú spéci hangszigetelő), de ez nem olcsó. Ha a kinézete zavar, akkor vékony hézag kihagyásával burkold le gipszkartonnal.
2021. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

hangszigetelo retegeket egyszeru osszegondolni, de a tartokeret akkor is problemas lenne a hangok tekinteteben


nalunk lakott egy csaj, baromira zavarta a lift hangja ... probalt mindent, de feladta es inkabb elkoltozott

2021. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!