Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kismegszakító bekötéséhez is...

Kismegszakító bekötéséhez is kell érvéghüvely? Vagy az úgyis össze, meg tudja szorítnai a vezetéket, talán még jobban is mint hüvelybe. Sodort vezetékről van szó.

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sodrott végére kell érvéghüvely
2021. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Érvéghüvely nem kell mindenáron, de jelentősen javítja a kötés minőségét és meggátolja a szálak szakadását.

Én tennék rá.

Viszont kelleni fog egy érvéghüvely roppantó fogó is amivel felteszed.

2021. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy írták előttem, mindenáron nem kell, nyomólemez alá nem szükséges okvetlen, csak ha csavar alá kötsz vezetéket, például egy elosztószekrény/tábla nulla-föld sínbe bekötéskor szükséges, mert ekkor vezetéket közvetlen a csavar szorítja le, a hajlékony vezetéket pedig szét nyírod a csavarral. Azonban az érvéghüvely a kismegszakító bekötése alatt is megakadályozza a korróziót, elég időszakosan párás helyiség vagy kültér, ahhoz, hogy korrodáljon, még IP védett elosztóban is! Szerencsésebb, ha le van hüvelyezve. Jobb kötést nem biztosít az, ha nem hüvelyezed le, ez biztos.
2021. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben a csatlakozó terminál alkalmas érvéghüvely nélküli, sodrott vezeték fogadására, nem kell. Ezek jellemzően a rugós csatlakozó terminálok. Kismegszakítónál kengyelbe kötöd a vezetéket, ami esetében én olyan gyártói ajánlást nem láttam még, ahol "nem kel mindenáron". Minden esetben kötelező a ma itthon forgalomban lévő kismegszakítóknál.
2021. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!