Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan, milyen alkatrészekkel...

Hogyan, milyen alkatrészekkel lenne célszerű egy Einhell BAS 3,6 AK akkus csavarbehajtó tápellátását pótolni vagy átalakítani?

Figyelt kérdés

Ezt a gépet szeretném életre kelteni: [link]


- Milyen elektromos paraméterekkel bíró akkumulátorokat (tölthető cellák vagy ceruzaelemek) kellene vásárolnom hozzá?


- Esetleg át lehetne alakítani vezetékessé is úgy, hogy akkumulátorok nélkül közvetlen valamilyen energiaforrásra csatlakoztatom?


Előre is köszönöm, ha valaki tud megoldásokat javasolni.



#Einhell BAS 3,6 AK csavarbehajtó tápellátása #Akkumulátoros csavarbehajtó akkumulátorának pótlása #Akkumulátoros csavarbehajtó vezetékessé alakítása
2021. máj. 24. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó kis masina, kár lenne átalakítani, átbarkácsolni.

Közvetlen energiaforrás elég macerás, mert igencsak hajlékony szilikonvezeték kell hozzá, erre a teljesítményre kalibrált egyenáram..(ezt úgy oldanám meg, hogy szombat-vasárnap kimennék a budaörsi guberálós piacra, és keresnék egy erősebb gyári tápot) már vettem ott fúróhoznén is.


Az a lényeg, hogy nincs párja az új Li-Ion aksinak, nem kell szarakodni a dróttal.


Szedd szét a gépet, kiveszed az aksit, és elviszed egy aksi boltba, ahol megmutatod, és adnak hozzá egy szuper újat...

...vagy beírod a keresőbe, hogy Li-Ion aksik..


Aztán összepászítod az aksit a töltövel.



Szerintem.


Nekem is volt ilyen, de megláttam egy hasonlót 12V-s aksival+pótaksi 11500.- ft akciós áron a praktikerben...nos megvettem, azóta béke van. A másikat bedobtam az ócskás láda aljára.

2021. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, javaslatokat.

"Szedd szét a gépet, kiveszed az aksit, és elviszed egy aksi boltba, ahol megmutatod"

A szétszedésen már túl vagyok, de nincs benne akksi. Így kaptam anno egy kollégától. Ezért is vagyok kicsit tanácstalan, hogy elektromosan milyen új cellákat, aksikat vegyek bele.


Van egy másik, hasonló masinám is. Egy AlphaTools nevű csoda. A gép lényegében olyan, mint az Einhell, csak nem fordíthatós a markolata. Úgy rémlik, a töltője is ugyanolyan.

Az AlphaTools markolatában 4 db Corun Ni-Cd AA 800mAh-s, 1.2V-os cella van. Ránézésre egy ilyen négyes csoport az Einhell-be is beleférne.

Elindulok ezen az úton. :)

2021. máj. 24. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy perc google utan:

[link]

Manual masodik oldalan ott van hogy akku (battery) cikkszama 451067002020, erre rakeresve:

[link]

2021. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. máj. 24. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!