Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerites zartszelveny hegesztes...

Kerites zartszelveny hegesztes problema?

Figyelt kérdés

A kerites ugy lesz hogy lesznek vastagabb (4x4cm) oszlopok fuggolegesen

es vizszintesen fent es lent kisebb (2x2cm kb) zartszelveny.


Ha lebetonozom az oszlopokat utana ra tudom-e hegeszteni majd a vizszintes rudakat? Konkretan arra gondolok hogy ott ugye egy negyzeten kell vegigmenni mind a 4 elet odahegeszteni, azonban egyik elt alulrol kell majd hegeszteni, kettot pedig oldalrol, es egyet felulrol (legkonnyebb)! Ezeket nehez megcsinalni kezdo hegesztoskent? Nem fog lecsopogni a folyekony olvadt fem?


Egy kis herta mini inverteres hegesztom van :)

Probaltam mar hegeszteni vele tobb kevesebb sikerrel, volt amikor atlyukasztottam az anyagot volt amikor szepre sikeredett, de meg gyakorlnom kell.


2021. jún. 9. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az akadálya, hogy alsó helyett oldalt varrd meg?
2021. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alsó részt nem kell hegeszteni,nincs jelentősége oldalt pedig csak fentről lefelé húzd le , és kész is vagy .
2021. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket nehez megcsinalni kezdo hegesztoskent?"

Nehéz, de mire kész vagy, már nem leszel kezdő hegesztő. Senki sem születik profi lakatosnak. Gyakorlással válhatsz azzá.

2021. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogjál meg két 10 centis darabot a zártszelvényekből, és satuba fogva próbáld meg ugyanabban a helyzetben összehegeszteni. Ez egyébként egy alap munka barkácsolóknak is, de hogy neked fog-e menni azt nem tudjuk.
2021. jún. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Majatom ***** válasza:
100%

Én a 40x40-es zártszelvényt nem betonoznám be, mert mellette befolyik a víz, és hamar elrozsdásodik, mert vékony a fala. Helyette én befenekelném a zártszelvényt, és hegesztenék rá egy hosszú 12-es csavart, és azt betonoznám be, sokkal tovább fogja bírni. Tapasztalatból mondom, mert a jelenlegi félereszünk tartóoszlopa is 40x40-es bebetonozva (nem én csináltam), és annyira elrozsdásodott már, hogy kézzel tudom kihúzogatni a betonból.


A hegesztésről pedig annyit, hogy alulról nem kell hegeszteni, az oldalsó éleknél csinálsz egy-egy jó erős varratot alulra, a felülre eső élt pedig végigvarrod. Annyi bőven elég.

2021. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondold át..

Nekem 12m vasprofil kerítés van, még csak nem is hegesztve, hanem csavarozva, igaz nem mozdul, de nyáron nem tudom becsukni a kaput, télen meg jó hézag van.

Hőtágulás!

2021. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!