Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » USB csatlakozó tisztítása...

USB csatlakozó tisztítása WD-40-el?

Figyelt kérdés
A csatlakozó kicsit be van rozsdálva. Használható a WD-40 ilyen finom elektromos eszközök tisztítására? Nem lesz tőle baja a gépnek, nem lesz zárlatos, stb?
2010. aug. 26. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A WD-40 amennyire én tudom egy kenőanyag is, tehát utána szerintem zsíros, olajos fog maradni.

Én inkább kontaktsprével próbálkoznék. Előtte esetleg ha be tudsz oda nyúlni, mechanikusan lekaparnám a rozsda nagy részét. Mondjuk polírpapírral, vagy nagyon finom csiszolópapírral.

2010. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hogy tud egy USB csatlakozó "berozsdásodni"?!
2010. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy tud, de TUD!
2010. aug. 26. 11:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a WD-40 nem kontaktspré? Akkor milyenre gondolsz?
2010. aug. 26. 11:23
 5/14 anonim ***** válasza:

USB csatlakozóknál többnyire rezet használnak, tehát az sima oxidálódás. Erre a WD40 teljesen alkalmatlan, mert az kenőanyag elsősorban.


Javasolnám egy fogkefe befogását erre a célra, tökéletesen megteszi. :)

2010. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
wd-40-nel a nyikorgó ajtózsanérokat, "akadó" zárakat tudod olajozni. Igaza van az előttem válaszolónak: egy használt fogkefével szárazon dörzsöld le a javát, utána kontaktszprével (bármelyik műszaki nagyáruházban, pl. szaturn, media markt, stb. kapsz) fújd be.
2010. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
A wd40 mindenre jó:)baja nem lesz tőle.
2010. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Max zárlat. Ami egy laptop esetében alaplap cserét is jelenthet = minimum 40.000Huf!
2010. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

A wd40-től biztos nem lesz zárlat.Napi rendszerességgel fújom a PC foglalataiba.Persze előtte érdemes áramtalanítani az eszközt. De volt már hogy én elfelejtettem, mégsem lett zárlatos.


Ha nem értessz valamihez ne szólj bele szerintem.Nem leszóllak, csak tényleg félrevezető, ha hülyeséget írsz.

2010. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Már bocs, de napi rendszerességgel fújkálod a géped WD40-el és azt írod, hogy ha nem értesz valamihez..? Látsz a WD40 dobozán PC ikont, leírásában ott van, hogy gépekhez? Vagy lehet kapni számtech boltban? Egyáltalán miért kell egy számítógépet azzal fújkálni? Nyikorog?


Szerintem Te ne írj neki hülyeséget, mert elbacca az egészet és leshet. WD40 ráadásul ragad is, csak koszosabb lesz tőle az USB portja. Istenem. :(

2010. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!