Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » USB csatlakozó tisztítása...

USB csatlakozó tisztítása WD-40-el?

Figyelt kérdés
A csatlakozó kicsit be van rozsdálva. Használható a WD-40 ilyen finom elektromos eszközök tisztítására? Nem lesz tőle baja a gépnek, nem lesz zárlatos, stb?
2010. aug. 26. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

A por miatt gyakran nem , vagy rosszul működnek a kártyák gyakori hiba. wd40 megoldja ezt a problémát.


Megbocsáss, ha befejezettnek tekintem a vitát veled,mert nem vagyunk egy szinten.

te csak keresd a PC ikont:)

2010. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 hidro ***** válasza:
63%

kicsit későn válaszolok, de annyi minden összejött a wd-40-el kapcsolatban, hogy gondoltam csak beleszólok egy picit:

nyugodtan használhatod erre a wd-40-et, az nem az ajtók nyikorgásának megszüntetésére való, csak arra is jó. És akár meg is márthatod benne a pc-det, nem lesz zárlatos, ugyanis nem vezeti az áramot, az általa képzett védőréteg viszont nem akadályozza meg a fémfelületek kontaktját, sőt a nedvességkiszorító tulajdonsága miatt (ami miatt még a legvékonyabb oxidréteg sem alakul ki) még javítja is.

És a "fújd be kontaktsprayvel" is nagyon leegyszerűsített, mert az általános kontaktsprayk nem sokat érnek, a profiból meg vehetsz 3at, amiből az 1. a tisztító (feloldja a rozsdát, koszt, zsírt, stb...), A 2. a lemosó, ami leoldja az 1. anyagot és a koszt és végül a 3. a kenő, ami vékony filmréteget képez vízkiszorító anyagból). Szóval használd a wd-40et nyugodtan, az leszedi a rozsdát és minden egyéb koszt is... és kontaktjavító is... esetleg ha sokat fújsz rá, kicsit töröld át puha ronggyal, de sztem még az is felesleges.. amúgy a 3. kenő kontaktspray rosszabb bevonatot képez.

2010. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én általában a gépben használatos ventikhez használom. Ha régebbi igen csak jól jön.
2013. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Scherer jancsi válasza:
A legjobbak a z alkoholos tisztítók és nem a wd-40, da az is alkalmazható. Mechanikus tisztitó. pl fogpiszkálóra helyezett finom dörzspapír. Szóval nem egyszerű, de megoldható, csak vigyázni kell a durva beavatkozással, mert véglegesen megsérülhetnek az érintkezők. Igazából nem a legjobb konstrukció, ami a jövőben jelentős finomításra szorul, mert rengeteg vele a probléma!
2016. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!