Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy kerti csaptelepet...

Vettem egy kerti csaptelepet a régi helyett, de egy negyed fordulattal korábban áll meg a menet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Azonos gyártmány a régi és az új csaptelep, mindkettő Mofém. Formára is ugyanaz a kettő, mégis az újat negyed körrel kevésbé tudom becsavarni, így oldalra áll. Tudok valamit csinálni az új csapteleppel, hogy lefelé álljon? Vagy vigyem vissza a boltba, mert hibás? Normális egyáltalán, hogy a két menet különböző?

2021. jún. 26. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Vidd vissza a boltba!
2021. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Tekerj rá több kócot vagy amit használsz és 3/4 körrel előbb állj meg a betekeréssel.
2021. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Életemben először csinálom, biztosan te is csináltad valamikor először. Teflon szalagot adtak hozzá a boltban, nem tudom, hogy ez elegendő lesz-e, vagy kócot kell vennem. Próbáltam kevésbé becsavarni, de úgy szivárog.
2021. jún. 26. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Értem! Én jobban szeretem a kócot, pont azért, mert vastagabban lehet betekerni vele, a víztől pedig bedagad és szinte sosem szivárog.

Tekerd ki, számold meg a fordulatokat, tegyél rá több teflont és tekerd be újra.

Számold a fordulatokat és állj meg vele a megfelelő ponton. Figyelj, mert a teflon nem szereti a visszatekerést.

2021. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezúttal tettem rá bőven, óramutatóval megegyező irányba, a korábbi 4-5 kör helyett 8-at minden furatba, ami alig akart rámenni, de becsavarásnál a menet így épp ott állt meg, ahol kellett neki, és nem is látom, hogy szivárogna. Ha mégis folyik, kicsit később látni fogom, és teszek rá 9-10 kört. Ha úgy sem megy, akkor veszek kócot és pasztát, úgyis szívesen megtanulnám a használatukat.


A boltban 4-5 kört mondtak, így ennél nem mertem elsőre többel próbálkozni, hátha elrontok valamit a menetben. Köszi a megerősítést.

2021. jún. 26. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!