Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék egy 4.5méter *...

Szeretnék egy 4.5méter * 7méteres lemezgarázst, ehhez betonozni szeretnék alapot telibe, hogyan álljak neki, kb mennyi sóder és cement kell, kell e bele vasháló, és kb milyen költséggel kell számolnom?

Figyelt kérdés

Tehát 4.5×7méter. Asztalos cagyok, tehát a körbezsaluzását meg tudom oldani.

Azt nem tudom, milyen vastag betonnal kéne számolnom, terhelve nagyon nem lesz, autó soha nem fog benne allni, kerti kisgépek és lomok, tárolására kell.



2021. jún. 27. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg tégla alapú shittem van sok
2021. jún. 27. 11:01
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

hali


Szerintem 12-15cm betonlemez bőven elegendő, bele 8-as vasháló. Betonminőséget illetően c20-25, valamint a fagy miatti mozgások (esetleg repedések) elkerülése érdekében érdemes a lemez alatt a földet kiásni és murvával helyettesíteni(betömöríteni) úgy 30-40cm mélységben.

pl.:


Beton és vasbeton alaptest (C25/30)


Cement: 32 kg (27 liter)

Homokos kavics: 108 kg (60 liter)

Víz: 14 kg (14 liter)

2021. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
15 cm vastagságnál kb 5 m3 beton kell ,nem hiszem ,hogy a megadott mennyiség elég .A többi szerintem is jó.
2021. jún. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*a megadott mennyiség a keverési arányokat akarta szemléltetni :)
2021. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!