Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kivitelezhető e? Hogy a szoba...

Kivitelezhető e? Hogy a szoba padlóját úgy megcsinálni, hogy döngölt földrétegre párazáró fóliát rakni, rá 5cm-es lépésálló hungarocellt rá megint párazáró fólia 5cm-es betonréteg,5mm-es vasháló és 5cm betonréteg megint. Nem fog megrepedni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 13:01
 1/4 matchman ***** válasza:
Én nemrég csináltattam ilyet, egy rokonomnál meg épp most van folyamatban. Nem vagyok szakember, jó lenne, ha egy kőműves is válaszolna! De, ami biztos, hogy nálam is és a rokonomnál is betonnal kezdődik a dolog, erre ráolvasztották a kátrányréteget, aztán jönnek különböző rétegek. Ezek sorrendjét nem tudom, de még van közte beton is, ha másnem a tetején.
2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fog, ha a betonháló a 10cm betonban van (azaz ne várjátok meg, míg megköt, mehet bele folyamatában).


Persze függ attól, hogy milyen a beton, mennyi cement van benne és az mennyire friss mennyire van megkeverve... Egész friss cement és 4-5 lapát aprószemű sóder a betonkeverőbe biztosan jó lesz (inkább sűrűbb legyen, mint folyós, az gyengébb!)

2012. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rétegrend a következő:

-föld megfelelően tömörítve

-5cm beton

-vizszigetelő réteg pl: Villas/másnéven kátránypapír rá melegítve/

-5cm lépésálló hőszigetelés

-5cm beton+vasháló

Megrepedni nem fog.

2012. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

1.A párazáró fóliát a föld alatt élő bogarak,férgek kirágják.


2.A hungarocell félig nyitott, félig zárt szerkezetű ezért képes felszívni a vizet. Ha a bogaraid kirágják a fóliát a víz bejút a hungarocellbe,vagyis adtál a szarnak egy pofont.A szigetelés egy nagy 0.

Padozatba extrudált habot kell tenni lehetőség szerint(styrofoam)

2012. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!