Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok barkácsolni?

Figyelt kérdés

A leírás elején azért leszögezném, hogy egy polc felfúrása, bútor összerakása még megy.


De nem értek a szakmunkákhoz, nem tudok glettelni, vízhez/gázhoz hülye vagyok, csak a villanyhoz nem, mert az szakmám.

Nem tudok térkövezni, nem nagyon tudnék mit kezdeni egy kisebb építkezéssel sem.


Az autószereléshez sem értek, bár, ha értenék is, egyszerűen nincs hol szerelnem az autómat, mert panelben lakom.


Édesapám nem élt velünk, nem tudtam tanulni senkitől sem "trükköket" ilyen-olyan szakmákból.


Ez mennyire gáz? Vagy ti mit tennétek a helyemben? Otthonfelújításon töröm a fejem, mert nagyon lelakott állapotban van a lakás (eleve felújítandóként vettem), de még az anyagárakat is alig bírnám kiköhögni, nemhogy a szakik munkadíjait, azokat a munkadíjakat, amik kb. 1-2 havi fizetésembe kerülnek egy egynapos munkára.



2021. aug. 1. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Vízhez, meg főleg gázhoz ne nyúlj! Mi most újítunk fel egy házat,kijött a csőszerelő, megbeszéltük, hogy mit hogyan készítsünk elő, kiástuk amit kellett, majd jön a szerelő összerakja a csöveit, mi meg visszatemetjük. Aljzat betonozásnál szintén előkészítjük a területet, behordjuk a betonhálót, jön egy kőműves, mi lapátoljuk be a betont, ő meg elhúzza. A glettelés gyakorlás kérdése, azt meg tudod csinálni. Autószerelésnek szintén nincs értelme nekiállni, főleg szerszámok és hely hiányában.

Térkövezni is tudsz. Kell 30 cm murva, annak a helyét ki tudod ásni, nem kell hozzá szakértelem. Meg kell tömöríteni, aprószemű kavics rá, aztán egymás mellé leteszed a köveket.

2021. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"nem tudok glettelni...csak a villanyhoz nem, mert az szakmám."


Szóval "villanyszerelő létedre" nem hallottál még a gipszről sem?!

2021. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert. Mindenki hülyének születik, a hozzáértés csak később ragad rá munkavégzés közben. Persze a tanulópénzt mindig meg kell fizetni, de ez nem kell, hogy bárkit visszariasszon.
2021. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2


Nem villanyszerelő, hanem mérnök vagyok, csak féltem ezt kiírni, pont az ilyen jellegű kommentek miatt, mint a tied.

2021. aug. 1. 18:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet ezeket tanulni, ha van hozzá érzéked. Nyilván nem fog minden elsőre sikerülni, de valahogy el kell kezdeni, aztán minél többet csinálod, annál jobban fog menni. Attól még, hogy mérnök vagy (én is az vagyok) meg tudod tanulni, persze némi ügyesség is kell hozzá. Nekem volt itthon kitől tanulni, nagyapámtól és apámtól. Egy kisebb helyiséget teljesen felújítottam, vakolás, glettelés, villanyszerelés, falfestés, radiátorcsövek festése. A járólap lerakását és csempézést kőműves csinálta, arra azért még nem mernék vállalkozni. Egy kisebb részen próbáld meg például a glettelést, aztán meglátod megy-e vagy nem. Kisebb vakolások, glettelés, festés, ezeket viszonylag könnyű elsajátítani. Persze be kell szerezni megfelelő anyagokat szerszámokat és, ha mástól nem tudsz kérdezni, akkor szakkönyveket. Nem tudom most mi a helyzet ezen a téren, de régebben nagyon jó szakkönyveket lehetett kapni.

Vízhez, de főleg gázhoz ne nyúlj, az utóbbi veszélyes dolog, legfeljebb annyit, hogy a gázcsövet lefested, ha éppen szükséges.

2021. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, tanulj, ha szereted. Én pl nagyon béna vagyok, szar a kézügyességem, ezért apám otthon mindent megcsinalt, én meg sose semmit. Aztán rajöttem, hogyha nem néznek, akkor sokkal jobban megy a meló, ha lassan is, de egyedül szép lassan megbütykölök mindent, még ha bénán is. De ha néznek, a kulcs se áll meg a kezemben. Szóval egyre többet szerelek, barkácsolok egyedül, múltkor pl egy kis részen csempézni kellett, és nagyon mehéz volt, mert rengeteget kellett vágni, méregetni. És nagyon jó lett, még apám is mondta, hogy profi munka lett.
2021. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem az életem, apám elhagyott bennünket és senki se mutatott meg semmit.


A víz és gáz szerelésnek ne állj neki!


Glettelni nem egyszerű, de próbálgathatod, idővel bele lehet jönni. Térkövezni nem nehéz, ha elrontod, max újra rakod :D


Én így tanultam meg ezeket, meg hegeszteni (na itt sokat kellett gyakorolni és sok vas bánta :D ) meg még sok mindent. Nemrég egy nappalibútort csináltam a házimozihoz, de előtte egy 3D tervezőt tanultam meg használni, majd megterveztem, levágattam és élzáróztattam lapszabászaton.


Biztos egy szakember jobban és gyorsabban dolgozik, de én szeretek "barkácsolni" :)


Szóval próbálkozz és ha van kézügyességed menni fog :) Sok szerencsét (Youtube a barátod :) )

2021. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A youtubeon rengeteg video van ahol megmutatjak hogyan kell csempezni. Igaz hogy angolul van a legtobb ilyen de gondolom ertesz angolul ha mernok vagy.

En sem ertek sok mindenhez. Festo a szakmam, igy a festest, glettelest megcsinalom, polcot is feltudok furni. Padlot meg nem raktam le de szerintem menne ha megneznem hogyna kell es lenne hozza szerszam is.

Vizhez, gazhoz ne nyulj.

Autoszereleshez en sem ertek, csak kisebb dolgokat tudok megcsinalni mint pl izzocsere, kerekcsere, zarat, tukroket kitudom cserelni ha kell, de a motorhoz nem nyulok. Regen a robogomat szereltem viszont.


Nekem sem mutatta meg apam hanem az interneten jartam utana hogy mit hogyan kell.

2021. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Nem villanyszerelő, hanem mérnök vagyok"


Na pont ezért van csillagászati ára a szakmunkáknak, mert mára Dunát lehet rekeszteni a diplomájukat lobogtató, de semmihez sem értő emberek tömegével.

Ez majd jusson az eszedbe akkor is, amikor pl. egy olyan orvos kezd el operálni, vagy a szádban fogászkodni, aki amúgy otthon egy csavart is képtelen betekerni.


(Ezt első kézből tudom, mert az egyik sógornőm pont ilyen ennek ellenére -doktorként- már vagy 15 éve rendel az egyik bp.-i SZTK-ban.)

2021. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


Írtam, hogy a villanyhoz értek, mi a francot kéne még írnom, hogy ne szapulj, mert nem tudok jól glettelni, vagy padlót lerakni???


A többieknek köszönöm a válaszát.

2021. aug. 2. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!