Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik 230-as sarokcsiszolót...

Melyik 230-as sarokcsiszolót válasszam?

Figyelt kérdés

Itthoni felhasználásra szeretnék hobbi 230mm-es sarokcsiszolót(nagyflexet) komoly márkában nem akarok gondoloni pl, Makita,Metabo,nem ipari célra kell. Lényeg hogy itthoni nagyobb munkákat időnként kibírja! Nem minden nap használnám csak pár nagyobb vascső,zártszelvény elvágására,ha szükséges kerítés építésre pl. Termelékenyebb mint 125-ös társaival.


Elsőnek is ezen a gépen gondolkoztam


[link]



Van belőle egy 125-ös 1200Wattos nyomógombos 1 2 éve megvan,leginkább vasvágásra,csiszolásra volt használva , múltkorában porbol is kapott beton vágás során,és megvagyok vele elégedve eddig probléma nélkül tette a dolgát. Hátrány hogy nem lágyindítású,ahogy néztem egyik expert flexük se az , nem tudom levágná e a 230-as a biztosítékot itthon


A másik ez lenne


[link]


Ennek előnye lágyindítású, csak jóval drágább , mint a fentebbi expert 230-as.


Ebből is megvan márvagy 3 4 5 éve egy zöld 125-ös 900wattos változata ezzel se volt probléma és ez is igénybe volt véve néha , leginkább csiszolás , meg vasvágásra piros változatát nem ismerem .


Köszi előre is



2021. aug. 3. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél egy Parkside-ot a Lidl-ben, azt otthonra az bőven elég és jóval olcsóbb.
2021. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos debreceni ldil-ben egyet se láttam,úgyértem egyszer se láttam , meg az csak időszakosan van sajnos.
2021. aug. 3. 16:03
 3/19 anonim ***** válasza:

A parkside nem rossz.

Amiket te nézel az 30 ezer forint körül van.

Ha már rászánsz ennyit akkor vehetsz HiKoki vagy Maktec gépet is. Mindkettő 30 alatt van.

2021. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Valóban ennyire jók a Parkside gépei? Olvastam hogy a flexek nem a legjobbak,

Expertes gépen azért gondolkozom,mert az a Praktikerben mindig van. Parkside márkás dolgok meg "ritkán" vannak Lifl üzletekben

2021. aug. 3. 16:34
 5/19 anonim ***** válasza:

Van Parkside 125-ös és 230-as gépem is. Mindkettőt félipari módon használom. A kicsit leginkább drótkoronggal és négertárcsával, a nagyot pedig autók szétdarabolásához, zártszelvény és csövek vágásához.

Már vagy 4-5 éve teszik a dolgukat, egyedül a kicsin kellett hálózati kábelt cserélni mert már eltört a sok használattól.

2021. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért ne vegyél "nem márkás" flexet. A linkelt extol árából egy makita is kijön, vagy egy hikoki (minimális töblettel zöld bosch is).
2021. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lidl-ön kívűl honnan tudnék beszerezni Parkside 230-as nagyflexet? Hallottam róla olyat is hamar bedöglik a forgórész,vagy portól hamar elromlanak,hajlanék az expert 230-asra amit linkeltem,csak nem tudom menne e a 2000 wattos változata a hálózatunkon, a 1200 wattos változata gondnélkül megy rajta.
2021. aug. 3. 17:57
 8/19 A kérdező kommentje:
17:54,hikokit is néztem ahogy láttam nem lágyindításosak némelyik az de annyit nem szánnék rá. 30ezer lenne a keret,amit néztem az a Hikoki G23ST árértékben jó lenne 28ezer lenne kiszálítással együtt de nem tudom,félek leverné a biztosítékot bár ha 1200 wattos nem veri le , az se lágyindításos de ez a hikoki 800 wattal több lehet kihatna rá.
2021. aug. 3. 19:27
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túl van ez már komplikálva.

Vedd meg és dolgozz vele.

Olyan vagy mint aki életében először vesz szerszámot.

A HiKoki kiváló megéri és professionális.

2021. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nincs annyira komplikálva hiába, ha megveszem és nem tudom használni az itthoni hálózaton mert leveri a biztosítékot .
2021. aug. 3. 21:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!