Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik 230-as sarokcsiszolót...

Melyik 230-as sarokcsiszolót válasszam?

Figyelt kérdés

Itthoni felhasználásra szeretnék hobbi 230mm-es sarokcsiszolót(nagyflexet) komoly márkában nem akarok gondoloni pl, Makita,Metabo,nem ipari célra kell. Lényeg hogy itthoni nagyobb munkákat időnként kibírja! Nem minden nap használnám csak pár nagyobb vascső,zártszelvény elvágására,ha szükséges kerítés építésre pl. Termelékenyebb mint 125-ös társaival.


Elsőnek is ezen a gépen gondolkoztam


[link]



Van belőle egy 125-ös 1200Wattos nyomógombos 1 2 éve megvan,leginkább vasvágásra,csiszolásra volt használva , múltkorában porbol is kapott beton vágás során,és megvagyok vele elégedve eddig probléma nélkül tette a dolgát. Hátrány hogy nem lágyindítású,ahogy néztem egyik expert flexük se az , nem tudom levágná e a 230-as a biztosítékot itthon


A másik ez lenne


[link]


Ennek előnye lágyindítású, csak jóval drágább , mint a fentebbi expert 230-as.


Ebből is megvan márvagy 3 4 5 éve egy zöld 125-ös 900wattos változata ezzel se volt probléma és ez is igénybe volt véve néha , leginkább csiszolás , meg vasvágásra piros változatát nem ismerem .


Köszi előre is



2021. aug. 3. 13:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A Lidlis 230-as lágyindítású, nem veri le. Szerintem várd meg az akciót, szinte minden hónapban szokott lenni.

A jófogáson szoktak árulni Parkside gépeket, de mindig felárral adják a hiénák.

Jövőhét hétfőtől lesz náluk 115-ös sarokcsiszoló 7e-ért.

Úgy gondolom a 3 év garival megéri kipróbálni. Én biztos veszek.

2021. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lidl-ben a 230-as flex mennyiért szokott lenni,milyen hamar hordják el onnan?
2021. aug. 4. 11:47
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem 14e volt az ára. Most már lehet, hogy drágább valamivel.

Itt a dél-pesti üzletekben szokott lenni, nem kapkodják annyira.

2021. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 bamboochatheone ***** válasza:

Hatalmas Parkside fan vagyok, de a 230as sarokcsiszolót nem ajánlom. Magamnak is vettem egyet, de pár használat után fel is mondta a szolgálatot, és sajnos az egyik barátom is hasonlóan járt csak neki már a 3 hónapon túli időben ment tönkre. Vettem helyette egy Hecht-et. 200W-tal erősebb de másfélszer annyi a tömege. Lágyindítású, és a tárcsavédő kialakítása is sokkal jobb. Árban a Parkside 16000 Ft a Hecht 24000 Ft.

[link]

2021. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mennyire jó az a hecht nagyflex? Mennyire alkalmas nagyobb munkák elvégzésére itthon?
2021. aug. 9. 16:37
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem bírtam ki és csak vettem ma egy 115-öst a Lidlben. Egyből munkára is fogtam. Kicsi, könnyű egykezes gép, egyelőre jól szuperál. Érdekesség, hogy ez is lágy indítású.

Azért ezen már látszik a barkács kategória. A függőleges tengelyének a csapágyháza műanyagból van.

Most még csak kisebb hegesztéseket köszörültem és zártszelvények vágási felületeit sorjáztam vele, de hamarosan bedobom a mély vízbe, azt meglátjuk mennyit ér egy Original Flex vagy Metabo mellet :)

Visszatérve a 230-as Parkside-ra, jelenleg minden nap használom zártszelvények darabolására és bírja.

2021. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én igazából nem tudom szívem szerint nem vennék Parksidet nem bízok benne,kozelben lenne pedig 2 is. De inkább valószínübb hogy egy Hikokit veszek ami lágyíndítású.
2021. aug. 10. 05:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Engem a 3 év gari és az ára szokott meggyőzni. Ha annyit kibír, akkor már bőven megérte (megtermeli) az árát, ha meg nem, akkor úgyis visszafizetik a pénzt.

Mindezek mellett van legalább 10 sarokcsiszolóm (40 éves Flex a legrégebbi), a legkülönbözőbb méretekben és típusokban, de mostanában pont a Parksidot nyüstölöm, hogy lássam mennyit bír. Egyelőre nem bírom kinyírni, pedig adok neki rendesen :)

Egyedül a korongtengely rögzítőgombja hullott szét, mert egy karosszériában szűk helyen vágtam és menet közben benyomódott.

2021. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én annak idején vettem egy no name kínai 115 mm-est 3.500-ért a Tescoban. Vágtam már vele vasat, betont, követ, fát. A munkateljesítményt inkább a vágókorong határozza meg, mintsem a gép súlya, elektromos teljesítménye vagy ára.
2021. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!