Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől lehet az, hogy az...

Mitől lehet az, hogy az asztali lámpa bekapcsolás után néha villog, néha pedig rendesen üzemel?

Figyelt kérdés
Van egy Ikea Forså asztali lámpánk, E14-es foglalatú izzóval, amely alkalmanként villogva világít, ha bekapcsoljuk. Egy ideig ki-bekapcsolás után folyamatosan ezt csinálja, de vannak esetek, amikor teljesen normálisan viselkedik.

2021. aug. 28. 23:27
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
31%
Rövidzàr. Érdemes lenne kimérni a foglalatot, hogy nem-e hibàs.
2021. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: Még nem csináltam ilyet, kérlek nézd el nekem a kérdést: hogyan és mivel lehet kimérni a foglalatot? Mire kell figyelni? Ha esetleg tényleg rövidzár, akkor mit lehet tenni vele?
2021. aug. 29. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet csak érintkezési hiba, és elég csak kicsit erősebben betekerni az izzót.
2021. aug. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

"Még nem csináltam ilyet ... hogyan és mivel lehet kimérni a foglalatot? Mire kell figyelni? Ha esetleg tényleg rövidzár, akkor mit lehet tenni vele?"

Szerintem ha nem csináltál még ilyet, inkább ne babrálj az árammal. Vidd vissza, ha egy éven belül vetted, kicserélik, vagy visszaadják a pénzt.

2021. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A villogás oka valószínűleg érintkezési hiba. Ez lehet a kapcsolónál, vagy a foglalatnál. Mindkét helyen ellenőrizni kellene a vezetékek bekötését, hogy nem lazultak-e meg. Vacakabb kapcsolónál lehet, hogy magának a kapcsolónak az érintkezői egy idő után nem jól érintkeznek. A foglaltnál lehet még olyan hiba, hogy a lámpa középső érintkezője nem éri el jól a foglalat érintkezőjét, ilyen nálam is előfordult egy lámpacsere során. A foglalat középső érintkezőjét óvatosan kissé felfelé hajlítva a hiba megszüntethető volt. Viszont én is azt javaslom, ha nem értesz hozzá, akkor ne nyúlj hozzá. Ha van még rá garancia, akkor vidd vissza, ha már nincs, akkor egy hozzáértő szerelővel javíttasd meg.
2021. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!