Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Infra panel használható télen...

Infra panel használható télen kocsi melegítésre?

Figyelt kérdés
A cél az lenne, hogy az oldalt nyitott előtető alatt álló autóra irányítva a kb. 2 m- re lévő panelt a kocsi ablaka és beltere fel legyen melegítve a reggeli induláskor. Működhet a dolog? Természetesen nem kell, hogy 20 fok legyen a kocsiban.
2021. aug. 31. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így semmit nem fog érni mert ha nyitott helyen van és beüt egy keményebb fagyos idő akkor az életbe nem fog felfűteni semmit és csak a villanyt fogja zabálni feleslegesen. Ha zárt garázsban lenne az úgy oké, de így kb semmi értelme.
2021. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

olyan fűtőberendezés kell, mint nekem van. 600 W-os, zárt lemezborítás..ezt beteszem a kocsiba, az automata bekapcsolja amikor kell, és az utastér kellemes induláskor. Nincs tűzveszély, nincs izzó felület. Erre nagyon kell ügyelni.


Régebben erős mínuszos éjszaka rezsót tettem az olajteknő alá, pár centire. Nagy volt a veszteség, de könnyebben indult. Csak a villany a gatyámat is lezabálta.


A tűzveszélyre minden esetben alaposan vigyázni kell.

2021. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ha nagyon hideg van akkor egy normál hősugárzót teszek a kocsiba és az elég jó időt csinál egy óra alatt.

Olyan ami meleg levegőt fúj.

2021. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Többet érsz vele, ha indulás előtt 10 percre beteszel az autóba pl. egy ilyet.

(Csak fel ne gyújtsad.)


[link]

2021. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, azt hiszem túl gondoltam ezzel a panellel, már csak alogisztika ára miatt is, bár biztonságosabbnak tűnik mint egy hősugárzó.
2021. aug. 31. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen a céges kocsiba a hűtőkörbe kötött fűtőegység működött. Valami 30 ezerért szerelték be. Pár száz vattos kis fűtőszivattyú. Be kellett dugni a konnektorba, időkapcsoló indította reggel. Amikor beindítottam a motort, 60 fokos volt a víz, azonnal meleget fújt.
2021. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!