Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 3,6V-os akkus fúrócsavaroz...

Egy 3,6V-os akkus fúrócsavarozó, elég erős régi rozsdás, berohadt csavarok kihajtásához?

Figyelt kérdés
Vagy nagyobb teljesítményű, pl 18V-os kellene?

2021. szept. 27. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Minnél nagyobb annál jobb! 3,6-os csak amolyan játék kategória. Ilyen csavarokra meg inkább ütvecsavarozót vennék.
2021. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezeket néztem:

Kicsi

[link]


18V

[link]


Nem ütvecsavarozósok, de most csak ilyesmikre futná.

2021. szept. 27. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább várj még. Az első játékszer. A második messze van a berohadt csavar kilazításától. 17Nm nem sok, és lazítási mindig kevesebb.
2021. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A Lidl-ben jövőhét hétfőtől lesz akkus ütvecsavarozó (180 Nm), az elég jól működik. Nem tudom mekkora csavarokat akarsz kitekerni vele, de nekem a 8-as átmérőjű 8.8 szilárdságú csavart simán eltépi.
2021. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lidl-ben vegyél Parkside-ot, én is arra voksolok. Akkus ütvecsavarozó csütörtöktől 12.000 forint lesz a Lidl-ben, ehhez veszel akkut és töltőt, az plusz 9.000, annyi még talán beleférhet, nem? Lényegesen jobb, mint a linkelt Sthor, ami ránézésre is egy gagyi sz-r! Ugyanakkor a sima csavarozógépük, ami csütörtöktől 10.000 forint, szintén egy erős gépnek mondható, 4Ah-s akkuval simán behajtottam a 200-as szerkezetépítő csavarokat, előfúrás nélkül.

A 3.6V-os csavarozó, az arra jó, hogy pici, metrikus csavarokat ki tudj csavarni készülékekből, értsd pl. műszerészeknek elektronikus eszközök szétszedésére, villanyszerelőknek szerelvények (konnektor, kapcsoló) rögzítésére. Kicsi, könnyű... A nagyobb 17Nm-es, meg állítom, hogy semmire nem jó! Az 1.3Ah-s akku az olyan, mintha a pénzedért cserébe elvettek volna tőled valamit, nem pedig adtak volna valamit, a 700-as fordulat az gyak. egy lassú fordulat.

2021. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3,6 voltosat műszerészek használják pl a számítógépek, háztartási gépek pici csavarjaihoz. Legalább 18V kell és lehetőleg ütvecsavarozó a rozsdás csavarokhoz.
2021. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Berohadt, nehezen oldható csavarkötések oldására ütvecsavarozó való. Sima csavarozóval nem fog menni. A legkomolyabb fúró-csavarozó gépeknek van 130-150Nm nyomatéka, ami csúcsban mérve eleve kevés akár egy berohadt M10-es csavarhoz is, másrészt pedig a gép a folytonos nyomaték karakterisztika miatt átfordít a tengelye körül, ha csak előbb el nem töri a csuklód. Az ütvecsavarozók csúcsnyomatéka jóval nagyobb, már egy 1/4 hex befogású gép is közel 200Nm, és nem folytonos a nyomatékkarakterisztika, azaz nem csavarja egyáltalán a csuklót, kezed. Egy 1/2-es négyszög hajtású gép pedig 5-6-700Nm lazító nyomatékot is tud (egyes típusok 1000Nm fölött is akár). Bőven elég a 18V, sőt akár a 12V is elég lehet (Pl. Milwaukee Stubby 330Nm).
2021. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!