Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ágyrács alá mit kell rakni,hog...

The Crow95 kérdése:

Ágyrács alá mit kell rakni,hogy ne süllyedjen be az ágyrács ? Mi az ami tartja ? Neve esetleg,vagy hogy hogy lehet csináltatni ??

Figyelt kérdés
Ágyrács alá szeretnék valami tartó lecet,fát/fémet,viszont nem tudom hol kéne vennem vagy csináltatnom mivel nem tudom a nevét! Esetleg tud benne valaki segíteni ? Előre is köszönöm!

2021. okt. 15. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ike. agy? Azok szakadtak le nekunk is.


Regi agyat vegyel vagy uj agyracsnak valot,de ne ike.bol?


Vagy silecbol vagj meretbol. Apam is silecbol vagott.

2021. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alap ágyrács sima deszka, és nem hajlik be.
2021. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ágykeret közepén szokott végig futni egy léc, amit a két végén szerelhető pántokkal rögzítenek az ágykerethez, és középen egy, vagy arányosan elosztva kettő léc tartja a padlótól. Ezek egyszerű lécek, csak le kell mérni. Praktikerben, Obiban vannak lécek, lehet vágatni, vagy elviszel egy egész szálat és otthon levágod belőle azt a pár darabot.


Ha maga az ágyrács törik el, akkor ajánlom a bútor üzletből (nem IKEA, Mömax és hasonlók) vásárolható, borovi fenyő ágyrácsot. Olcsóbb mint az IKEA-s vackok és jóval teherbíróbb.

2021. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam,hogy az ágyrács alá kell egy x alakú fém/fa szerű és arra görgeted rá az ágyrácsot!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2021. okt. 15. 21:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem a közepén van egy fém,viszont ha arra rakom a rácsot az úgy besüpped,ezért gondoltam rá,hogy valami tartó léc esetleg kéne alá.
2021. okt. 15. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:

[link] erre jön még a matrac.

Aztán van rugós, ami rétegalt, őzölt fa rugók. Ezek hajlanak.

2021. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,és akkor ez alá már semmit sem kell rakni ? És mivel kell felrögzíteni ?
2021. okt. 16. 07:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt egy olyasmi fém ágyrács rögzítés szerelése, amit említettél (9:10-től):

[link]


Itt pedig egy fa ágyrács tartót szerel össze a srác (1:20-tól):

[link]


A középső tartó alá behelyezi a padlón álló lábat (0:25-től) végén pedig egyszerűen ráfekteti az ágyrácsot a keret két szélén és közepén végigfutó tartóra:

[link]


Többféle ágykeret és ágyrács van, ha mondasz egy konkrét típust, vagy felteszel egy fényképet lehet kapsz konkrétabb segítséget. Egyébként nem egy komoly hadműveletről van szó, ezek alapján valószínűleg menni fog. :)

2021. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék az első linkelt videómhoz, hogy az ágyrács alatt keresztben futó fémrudaknak nem az ágyrácsot tartó szerepük van, hanem az ágykeret csavarodását hivatottak meggátolni. Az ágyrács a fém keresztek nélkül is a helyén marad, és normális ha besüllyednek terhelésre a lécek. Ha raksz rá egy matracot, a matrac az egy ponton nyomó terhelést szétoszlatja 2-3 lécre, így már kevésbé fog megereszkedni.
2021. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na pont arra gondoltam amit írtál,a keresztben futó fém rudakról,ugyanis az nekem nincs és nem tudom enélkül használható e az ágy.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Típust sajnos nem tudok mert egy elég régi kb 2000-es évekbeli IKEA-s francia ágy.

Csak a keresztben fúró rúd nincs meg hozzá,csak a közepén van egy vastagabb

2021. okt. 16. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!